معاون فرهنگی به دیدار ناشر متخلف و هتاک رفت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58353
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲
شاخص : معاون فرهنگی وزیر ارشاد در اقدامی عجیب با گل و شیرینی به دفتر انتشارات خاطی رفته و بابت تعطیل شدن غرفه وی عذرخواهی کرده است.

سرویس فرهنگی شاخص– این روزها تحرکات عجیبی در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال روی دادن است. مدیران و معاونان وزیر ارشاد که تا پیش از این تلاش می کردند با مشی معتدل تر و با سیاست یکی به میخ و یکی به نعل جلو بروند حالا در میانه راه گویا اعتدال و آرامش و همه حرف های قشنگ را کنار گذاشته اند و شمشیر از رو بسته اند.

در معاونت سینمایی یکباره فیلم های پرحاشیه اکران می شوند و سیاست حریف طلبی سازمان سینمایی گل درشت جلوه گری می کند.
از آنطرف علی مرادخانی که جلودار حرکت های افراطی و روشنفکر مآبانه بود حتی طاقت بعضی نیروهای ارزشی در بدنه را هم نمی آورد و فعالیت هایش را شدیدتر می کند و بیش از پیش بر سیاق مسیری که تا پیش از آن کژدارو مریز می پیمود حرکت می کند.
اما از همه غریب تر رفتارهای سیدعباس صالحی است که حالا دیگر از لاک اندیشمندی و فلسفه و تعادل و تعامل در آمده است و یکباره تا ته خط می رود و بر می گردد.

معاون فرهنگی به دیدار ناشر متخلف و هتاک رفت

صالحی امروز با دسته گل و شیرینی به دیدار مهدی خزعلی رفته است. به دیدار کسی که هفته ای چند بار از بی بی سی و صدای آمریکا به ارزش ها و آرمان ها و عقاید و مملکتمان توهین می کند و وقتی هم میبیند کاری به کارش ندارند مثل  بچه های لوس و ننر می رود سراغ اعتصاب غذایی که دیگر حتی رنگ اعتصاب هم ندارد.
احوال خزعلی  معلوم است و حرف زدن درباره اش بیهوده است اما اینکه صالحی و معاونان و مدیران ارشاد چرا یکباره سیاست عوض کرده اند و شمشیر صیقل داده اند را به زودی بررسی خواهیم کرد.
عجالتا همینقدر بدانید که احتمالا این قسم کارها صرفا در حد نمایش هایی ملال آور برای رد گم کنی هستند و این نوع کارها قرار است ذهن ها را به سوی خود معطوف کند تا اتفاقات مهمتری در خفا روی دهد.

فارس درباره دیدار معاون فیلسوف جنت مکان خلدآشیان فرهنگی  با ناشر متخلف نوشت:

در حالی غرفه انتشارات حیان با مدیریت مهدی خزعلی از فعالان فتنه در نمایشگاه کتاب به دستور مسئولان اجرایی نمایشگاه تعطیل و همگان بر تخلف وی اذعان دارند اما این شخص همچنان در محل غرفه‌اش حضور دارد و با جوسازی و فحاشی به سران ارشد نظام درصدد مظلوم‌نمایی و فشار علیه برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب است.

معاون فرهنگی به دیدار ناشر متخلف و هتاک رفت

این اتفاقات در حالی پیش روی مسئولان نمایشگاه کتاب رخ می دهد که معاون فرهنگی وزیر ارشاد در اقدامی عجیب با گل و شیرینی به دفتر انتشارات حیان رفته و بابت تعطیل شدن غرفه وی عذرخواهی کرده است. وی حتی قول داده تمام خسارت‌های وی را از طرف وزارت ارشاد جبران کند.
این اتفاقات در حالی رخ می دهد که در دولت یازدهم جلسات سالن یاس که توسط مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار می شد به نحوی عجیب و غیرمنتظره منتفی شد ولی مشاوران معاونت فرهنگی ترجیح دادند از ناشری عذرخواهی کنند که همه روزه در شبکه های معاند نظام به سمپاشی علیه مسئولان نظام می پردازد.
مهدی خزعلی در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار فارس درباره حضور صالحی در دفتر کارش گفت: آقای صالحی با حضور در دفتر بنده از بابت اتفاقات افتاده عذرخواهی کرد و قول داد خسارت‌ها را ارشاد پرداخت کند. وی حتی بنده را با خودش به نمایشگاه بازگرداند و من از عصر امروز در غرفه انتشارات حیان حضور خواهم داشت.
سایت انتشارات حیان نیز با درج یادداشتی درباره این اقدام نوشته است:
برای اولین بار در ایران!
دیده بودیم مدیران و مسئولان ژاپنی، در برابر مردم تا کمر خم شوند و عذرخواهی کنند، یا حتی مدیران شرکتی که ورشکسته شده است دسته جمعی به رسم اعتذار هاراگیری نمایند، اما فرهنگ عذرخواهی در ایران وجود ندارد، هرگز مدیری عذرخواهی نمی کند!
این افتخار را برای اولین بار در دولت جمهوری اسلامی، دکتر صالحی – معاونت فرهنگی وزارت ارشاد – بنام خویش ثبت کرد.
وی امروز با دسته گل و شیرینی به دفتر انتشارات حیان رفته و بخاطر اشتباه سیستم نمایشگاه عذرخواهی کرد و از دکتر مهدی خزعلی خواست تا به اعتصاب غذایش پایان دهد و تضمین کرد که تمامی خسارات را جبران کنند.

معاون فرهنگی به دیدار ناشر متخلف و هتاک رفت

معاون وزیر ارشاد گفت: با توجه به این که اشتباه از سیستم نمایشگاه بوده است، خسارات موسسه حیان را دین وزارت ارشاد دانسته و بدون فوت وقت تمام و کمال جبران می کنیم.
مهدی خزعلی نیز با تقدیر از این حرکت اخلاقی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با شیرینی که ایشان آورده بودند اعتصاب غذا را شکستند.
باز هم تجلی عقلانیت در دولت یازدهم را تبریک می گوییم

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:مشرق

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار