معدوم‌سازی بیش از ۱۰۰۰کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در یک ماه گذشته - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 140893
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۴۳
رییس اداره دامپزشکی آبیک خبر داد
شاخص : رییس اداره دامپزشکی آبیک با بیان اینکه بیش از 1000 کیلو گرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در آبیک طی ماه رمضان معدوم شد گفت: در این راستا یک واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی و بیش از یک تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف معدوم شد .

مرتضی یعقوبی رییس اداره دامپزشکی آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در طرح تشدید نظارت‌ها در ماه مبارک رمضان  که در دو نوبت صبح و عصر اجرا شد ۵۰۲ مورد بازدید از ۱۸۳ مرکز تولید، توزیع، فروش و عرضه فرآورده های خام دامی در سطح شهر توسط کارشناسان دامپزشکی با حجم کاری ۶۰۰ نفر ساعت صورت گرفت.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰۰ کیلو گرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در آبیک طی ماه رمضان معدوم شد، افزود: در این راستا یک واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی و بیش از یک تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف معدوم شد .

یعقوبی همچنین از کشف و معدوم سازی بیش از ۳۰۰کیلوگرم آلایش خوراکی طیور( دل و جگرو…) غیربهداشتی و فاسد در یکی از شرکت‌های تولیدی این شهرستان در روز گذشته خبر داد.

این مسوول گفت: این محموله که شرایط ارگانولپتیکی(ظاهری) نامناسبی داشت و به دلیل عدم رعایت شرایط نگهداری، دچار فساد شده بود توسط کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی غیرقابل مصرف تشخیص و ضبط و معدوم سازی شد.

رییس اداره دامپزشکی آبیک در ادامه افزود :  اکیپ های نظارت اداره دامپزشکی شهرستان آبیک طی یک برنامه مدون روزانه با به کارگیری حداکثر توان نسبت به بازدید از کلیه مراکز عرضه فرآورده های خام دام و طیور موجود در سطح شهرستان و  غذاپزی ها ، رستوران ها و کارخانجات بسته بندی اقدام می کنند که در صورت مشاهده هر گونه تخلف بر خورد جدی بامتخلفین بعمل خواهد آمد.

وی در پایان به نقش شهروندان در همکاری با اداره دامپزشکی در راستی ارتقای سطح بهداشت مراکز عرضه  اشاره  و از مردم در خواست کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در مراکز عرضه فرآورده های خام دام و طیور مراتب را از طریق شماره ۴ رقمی  ۱۵۱۲و یا سامانه پیامک۵۰۰۰۱۵۱۲ به اداره دامپزشکی اطلاع دهند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی گردد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار