معدوم کردن ۱۰ تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف در آبیک - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166671
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان  آبیک از ضبط و معدوم سازی بیش از ده تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.  

دکتر مرتضی یعقوبی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان  آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از ضبط و معدوم سازی بیش از ده تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

وی افزود: باتوجه به اجرای طرح تشدید نظارت بر فرآورده‌های خام دامی در ماه مبارک رمضان، بازرسین بهداشتی این اداره از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و کشتارگاه‌های دام وطیور ۱هزار و ۱۶۸مورد بازدید از این مراکز در سطح شهرستان به عمل آوردند.

این مسوول در ادامه بیان کرد: طی این بازرسی ۱۰هزار و ۵۴۳کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف و تاریخ گذشته را در بازدید از مراکز عرضه و شرکت‌های بسته‌بندی و کشتارگاه‌های دام وطیورجمع آوری و از چرخه مصرف خارج کردند.

 رئیس اداره دامپزشکی شهرستان  آبیکخاطرنشانکرد: طرح نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی از ابتدای ماه مبارک رمضان در دو نوبت صبح و عصر در سطح شهرستان  به اجرا گذاشته شدکه بر این اساس ۲ واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند

یعقوبی در پایان تصریح کرد: واحدهای عرضه فرآورده‌های خام دامی شامل فروشگاه‌های مرغ و ماهی، قصابی‌ها، کشتارگاه‌ها ورستوران‌ها ، موظفند تا محصولی با کیفیت مناسب در اختیار مشتریان قرار دهند و در صورت عرضه محصول تاریخ گذشته، اداره دامپزشکی برخوردی قانونی با واحد متخلف خواهد داشت و در برخورد با تخلفاتی که با سلامت جامعه را نشانه می روند، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار