معرفی قزوین به عنوان مرکز درمان ناباروری از راه دور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65290
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۶:۲۸
رییس جهاد دانشگاهی قزوین عنوان کرد:
شاخص : رییس جهاد دانشگاهی قزوین با بیان اینکه قزوین به عنوان مرکز درمان ناباروری از راه دور مطرح شده است گفت: با توجه به تعداد مراجعات از سایر استان‌ها برای درمان ناباروری امید است که بتوانیم مرکز پیشرفته‌تری را در استان داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدحسین فائزی رییس جهاد دانشگاهی قزوین ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت روز جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در ۱۶ مرداد سال ۵۹ به فرمان امام خمینی(ره) با مقدمه‌ای بر انقلاب فرهنگی در قالب هیئت کوچکی متشکل از دانشجویان و اساتید شکل گرفت.

وی در ادامه با توجه به دستاوردهای جهاد دانشگاهی افزود: پژوهش فناوری، موضوع آموزش، فرهنگ و تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی از جمله ماموریت‌های جهاد دانشگاهی است.

این مسئول عنوان کرد: کمک به پیشرفت کشور و میل به خوداتکایی ملی در قوه‌های منتخب و استراتژیک علم و فناوری از موضاعات بسیار مهم و با کیفیت در جهت سیاست‌های کلان کشور مخصوصا بحث اقتصاد مقاومتی است.

رییس جهاد دانشگاهی قزوین با توجه اینکه جهاد دانشگاهی تقریبا از اعتبارات دستگاه‌های دولتی کم بهره است، خاطرنشان کرد: بهره‌وری در جهاد دانشگاهی بسیار بالاست و این نشان دهنده کیفیت بالای مجموعه است.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه جهاد دانشگاهی  یک نهاد جوان، مومن، کارآمد و انقلابی است، تصریح کرد: طبق سفارش امام(ره) یکی از مهم‌ترین اولویت ها در جهاد دانشگاهی تربیت شخصیت‌های انقلابی و مومن، با جهت‌گیری‌های انقلابی و تعهد به آرمان‌های انقلاب است.

این مسئول منطبق بودن مزیت‌های بومی و کشوری را از دستاوردهای جهاد دانشگاهی دانست و عنوان کرد: این دستاوردها باید مبنای علمی و خواستگاه دانشگاهی باشند.

رییس جهاد دانشگاهی قزوین با اشاره به احیای فرش قزوین گفت: نمونه بافته شده از این طرح آماده است اما در حال حاضر رونمایی نشده است و فرایند تجاری‌سازی آن در سال جاری به طور جدی پیگیری خواهد شد.

فائزی در ادامه افزود: هر متر مربع از این فرش به علت کیفیت بالای طراحی و عناصر انحصاری؛ دو برابر فرش تبریز خریداری خواهد شد.

وی در رابطه با بیان طراحی و تولید اسباب بازی ایرانی گفت: جهاد دانشگاهی استان قزوین تقریبا به طور انحصاری وارد این عرصه شده است که هدف اصلی جهاد دانشگاهی طراحی اسباب‌بازی بر اساس الگوهای معماری ایرانی است؛ در سال جاری سی طرح روزانه بازار خواهد شد.

این مسئول با تاکید براینکه اسباب‌بازی جزو ۵ تجارت سورآور دنیاست اضافه کرد: با توجه به اینکه اسباب‌بازی در انحصار کشور چین است امید است که کشور ما نیز به عنوان یک تولیدکننده جدید بتوانیم دراین بازار پررونق معرفی شویم.

رییس جهاد دانشگاهی قزوین با اشاره به بیماری شاخص سرطان خبر داد: راه‌اندازی کیلینک سرطان سینه از موضاعات در دست اقدام جهاد دانشگاهی است که اگر مجوز آن صادر شود تا پایان فصل تابستان این کیلینک را راه‌اندازی خواهیم کرد.

فائزی با مطرح کردن موضوع توریست درمانی توضیح داد:  باتوجه به تعاملات کشور ما با کشور کربلا امید است که این مرکز در کربلا نیز دنبال شود.

رییس جهاد دانشگاهی قزوین با بیان اینکه مرکز ناباروری قزوین یک مرکز پزشکی از راه دور است افزود: حدود ۴۵ درصد از مراجعین در موضوع ناباروری از استان‌های همجوار هستند و ایجاد یک مرکز مناسب در قزوین اقتصاد استان را رونق خواهد بخشید.

وی با تاکید براینکه نگاه جهاد دانشگاهی نگاه خوددرمانی است، گفت: جهاد دانشگاهی فقط هزینه تمام شده را از بیمار مطالبه می‌کند چراکه این عمل در مراکز خصوصی با حاشیه و سود بالا انجام می‌شود.

فائزی در ادامه توضیح داد: برگزاری اولین مسابقات ملی مناظرات در دانشگاه‌ها از جمله اقدامات این مرکز در سال جاری بود و با توجه به استقبال گسترده از این کرسی‌ها امید است در سال‌های آینده نیز این کار را ادامه دهیم.

وی افزود: تمرکز معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی بر اشتغال‌زایی است و در این زمینه تلاش می‌کند با افراد آموزش‌هایی در زمینه های پزشکی، علوم انسانی و فنی مهندسی با مهارت آموزی صحیح وارد بازار کار شوند.

این مسئول در ادامه افزود: امید است با راه اندازی این موضوعات مهارت محور، بخش کوچکی از این بیکاری را در اثر مهارت آموزی صحیح و هدفمند از دوش خانواده ها برداشته شود.

رییس جهاد دانشگاهی قزوین خبر داد: مرکز بویین زهرا با هدف آموزشهای بومی منطقه‌ای و اشتغال‌زایی در اردیبهشت ماه سال جاری راه‌اندازی شده است.

وی درپایان گفت: ورود به عرصه طراحی لباس توسط جهاد دانشگاهی متناسب با ذائقه بانوان ایرانی و بحث پیاده‌روی از نجف تا کربلا اعضای هیئت علمی دانشگاهیان و اساتید در اربعین حسینی از دیگر اقدامات در جهاد دانشگاهی است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار