ایران جانبی

معرفی ۴ محکوم رباخواری به دادگاه اصل ۴۹ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 191732
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
رئیس دادگستری شهرستان آبیک خبر داد:
شاخص : رئیس دادگستری شهرستان آبیک گفت: محکومین به جرم رباخواری جهت اجرای حکم مطابق اصل 49 قانون اساسی به دادگاه رسیدگی به پرونده های اصل 49 معرفی شدند.

داود قلعه قوند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اینکه هدف حکومت اسلامی بر پا داشتن حق و دفع باطل و طرد باطلگرایان و در نهایت اجرای احکام و حدود الهی در مقام  قضاوت و داوری است اظهار کرد: این قصد جز با وجود دستگاه قضایی عدالت محور، مستقل، مقتدر، قاطع، استوار که با کمال دقت و احتیاط و پرهیز از لغزش و انحراف ضامن اجرای مقررات الهی با شد؛ قابل تصور نیست.

وی افزود: نظر به اینکه جرم ربا یکی از جرائم شایع در سطح شهرستان آبیک می باشد، جهت برخورد موثر و مناسب با کلیه عوامل وعناصر این پدیده شوم اجتماعی که روحیه کار و تلاش را از جامعه اسلامی سلب می نماید ودارای آثار و نتایج زیان بار اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی، اقتصادی و روانی می باشد، اموال ناشی از ربا به نفع بیت المال مصادره می گردد تا کسی جسارت اخذ ربا در جامعه اسلامی نداشته باشد.

رئیس دادگستری شهرستان آبیک تصریح کرد: به همین منظور ۴ نفر از اشخاصی که جرم ربا خواری آنها از طریق رسیدگی محاکم کیفری صالح اثبات گردیده و آراء محکومیت آنان نیز به قطعیت رسیده جهت برخورد قانونی در راستای اجرای مقررات به دادگاه رسیدگی به پرونده های اصل ۴۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معرفی می گردند.

لازم به ذکر است که مطابق اصل ۴۹ قانون اساسی دولت موظف است ثروت های ناشی از ربا، غصب‌، رشوه ‌، اختلاس‌، سرقت‌، قمار، سوء استفاده از موقوفات‌، سوء استفاده از مقاطعه‌کاری ها و معاملات دولتی‌، فروش زمین های ‌موات و مباحات اصلی‌، دایرکردن اماکن فساد و سایر موارد غیرمشروع را گرفته و به صاحب حق رد کند و در صورت ‌معلوم ‌نبودن او به بیت‌المال بدهد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار