معضل بدحجابی با زور حل شدنی نیست/ مسئولین فرهنگی درک درستی از حجاب داشته باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88676
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
معاون آموزشی حوزه علمیه استان:
شاخص : معاون آموزشی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان قزوین با اشاره به اینکه معظل بدحجابی با زور حل شدنی نیست، گفت: مسئولین فرهنگی باید درک درستی از جایگاه پوشش و حجاب داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین رسول نوروزی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، درخصوص اجرای طرح استعماری کشف حجاب توسط رضاخان اظهار کرد: به دنبال سفر شاه ایران و ترکیه به کشورهای اروپایی آنها درصدد برآمدند تا  کشف حجاب را به عنوان راهی برای متمدن شدن و باز شدن فرهنگ اروپایی به اسلام تحمیل کنند.

وی در ادامه افزود: رضاخان در راستای اهداف استکبار تلاش کرد تا مردم مسلمان ایران حجاب را کنار بگذارند اما اعتقادات مذهبی، وجود علما، اعتراضات و افشاگری های آنها، رضا خان را از ادامه کار بازداشت.

این مسئول با تاکید بر اینکه حجاب از ضرورت‌های دین است خاطرنشان کرد: رضاخان پیشرفت کشور را در پوشاندن لباس غربی به مردم می‌دانست اما پیشرفت واقعی با فکر و اندیشه محقق می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه بهترین شیوه تبلیغ برای حجاب بیان اهمیت این مسئله است، تاکید کرد: تبیین مسئله حجاب برای جوانان بسیار مهم است چرا که اگر منافع آن یعنی امنیت و مصونیت به درستی تشریح و معنای تحمیل و زور نداشته باشد قطعاً افراد استقبال خواهند کرد.

معاون آموزشی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان قزوین با اشاره به نفوذ دشمن از راه های متفاوت بیان کرد: دشمنان با تکیه بر پوشش افراد، حجاب را عقب ماندگی تلقی کرده و افراد با پوشش باز در جامعه را متمدن می‌خوانند و از این راه  سعی در انحراف جوانان از ارزش ها دارند.

این مسئول با بیان اینکه تهاجم فرهنگی در مسئله حجاب بی تاثیر نیست، عنوان کرد: دشمن با جنگ سخت به جایی نرسیده بنابراین با  تهاجم فرهنگی و جنگ نرم از طریق شبکه های مجازی و ماهواره ها با ورود به خانه ها و بدون اعلام دشمنیت، باور و اعتقادات مردم را سست می کند.

نوروزی با تاکید بر اینکه مسئولین فرهنگی باید درک درستی از جایگاه پوشش و حجاب داشته باشند، تصریح کرد: بعضی افراد مسئله حجاب را جدی نگرفته و می پندارند که مسائل اساسی تری از حجاب در مملکت وجود دارد.

وی با اشاره به آگاه سازی مردم به عوارض تهاجم فرهنگی افزود: حجاب حقوق اجتماعی یک ملت است چرا که با بی تفاوتی به آن ناهنجاری های متفاوتی در جامعه به وجود خواهد آمد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار