معماری ایرانی و اسلامی در شهرسازی کنونی مورد غفلت قرارگرفته است
کد خبر: 115988
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
مدیر کل راه و شهرسازی استان:
شاخص : مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: معماری ایرانی اسلامی می‌تواند در شهرسازی جدید موثر باشد زیرا در کنار تاثیر فرهنگی بر سبک زندگی مردم در حوزه اجتماعی هم تاثیرات خوبی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حامد مانی فر مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین در همایش نقش معماری در سبک زندگی که در سالن شهید بهشتی قزوین برگزار شد، با اشاره به نقش موثر نقش معماری در سبک زندگی اظهار کرد: این همایش فرصت خوبی است تا تاثیرات ۲ مقوله انسان و معماری بر یکدیگر که امروزه مورد غفلت واقع شده بررسی شود.

وی با اشاره به فرصت‌های سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه خاطرنشان کرد: در جامعه امروز شاهد تغییر ارزش‌ها و فاصله گرفتن با گذشته هستیم؛ وقتی یک سرمایه گذار با یک سلیقه خاص برای سیل کثیری از آدم‌ها با سلایق مختلف قدم در وادی ساختمان سازی می‌گذارد نباید بهتر از شرایط موجود را انتظار داشته باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان معماری سنتی ایرانی اسلامی را بسیار مهم دانست و گفت: معماری باید به گونه‌‎ای باشد تا به تمایلات و نیازهای انسانی و اجتماعی بشر به بهترین شکل ممکن پاسخ دهد.

مانی فر استفاده از معماری ایرانی اسلامی در شهرسازی جدید را لازم و ضروری قلمداد و خاطرنشان کرد: معماری ایرانی اسلامی از جنبه‌های مختلف می‌تواند در شهرسازی جدید موثرباشد زیرا در کنار تاثیر فرهنگی بر سبک زندگی مردم در حوزه اجتماعی هم می‌تواند تاثیرات خوبی به جا بگذارد.

وی در پایان تلفیقی از معماری ایرانی – اسلامی و معماری مدرن در شهرسازی جدید را ضروری دانست و گفت: باید شرایطی فراهم شود تا در کنار استفاده از تکنولوژی که در معماری مدرن وجود دارد از معماری سنتی هم در شهرسازی جدید استفاده شود تا تاثیرگذاری فرهنگی لازم هم به این وسیله در شهرسازی جدید لحاظ شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار