معناسازی مقوله‌ای مهم در رسانه‌های انقلابی است/ به قدرت رسانه‌ای انقلاب اسلامی باور داشته باشیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 151530
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۶:۰۰
فرمانده فضای مجازی ستاد کل نیروهای مسلح:
شاخص : فرمانده فضای مجازی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: معناسازی مقوله‌ای است که متعلق به جهان شرق بوده و نباید به دشمن اجازه سبقت گرفتن در این میدان را بدهیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ سردار بهروز اثباتی فرمانده فضای مجازی ستاد کل نیروهای مسلح در کارگاه آموزشی “عملیات روانی و روش های اقناع در رسانه” که عصر امروز در سالن اجتماعات ساختمان اقشار سپاه صاحب الامر(عج)استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: امروز حلقه گم شده در رسانه‌ها معناسازی است.

وی با بیان اینکه معناسازی یکی از اراکان مهم و کلیدی در کار رسانه‌هاست افزود: دشمن در جنگ نرم و نفوذ فرهنگی، معناسازی و القای آن به جوامع را در رسانه‌ها هدف قرار داده است.

فرمانده فضای مجازی ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: دشمن در جنگ رسانه‌ای به لحاظ فناوری مجهز شده که ما هم باید در این عرصه خود را اماده و به روز کنیم.

اثباتی در ادامه گفت: معناسازی مقوله‌ای است که متعلق به جهان شرق بوده و نباید به دشمن اجازه سبقت گرفتن در این میدان را بدهیم چراکه انقلاب اسلامی و تمدن غنی ایران برترین جایگاه را دارند.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی از رسانه‌های داخلی معناسازی را گم کرده و از آن غافل شده‌اند در حالی که دشمن و جهان غرب با همین روش در حال مسموم کردن فضای رسانه‌ای است.

فرمانده فضای مجازی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: خلق معنا، کشف سوژه و نشر معنا ۳ عنصر مهمی هستند که باید در رسانه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

اثباتی بیان کرد: هر رسانه پس از معناسازی نیازمند عواملی همچون مخاطب و فرستنده پیام دارد و در این میان باید عوامل مخرب و پارازیت‌های پیامی را شناسایی و خنثی کرد.

وی تشریح کرد: بزرگ‌ترین پارازیت هر رسانه مقاومت مخاطب است و درواقع نوعی مقاومت در مخاطبان وجود دارد که در مقابل هر پیامی از رسانه می‌ایستد.

فرمانده فضای مجازی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: اقناع سازی یعنی حذف این مقاومت درونی در مخاطب و رساندن او به مرحله پذیرش پیام و تعادل و در نهایت ایجاد تغییر است.

اثباتی با بیان اینکه جنگ رسانه‌ای به مفهوم معناسازی و درک درست مخاطبان از آن است گفت: امروز جامعه غربی از داخل در حال فروپاشی است.

وی در پایان افزود: باید به قدرت رسانه‌ای انقلاب اسلامی باور داشته باشیم و بدانیم که هرجا بسیج رسانه وارد میدان شده‌اند به خوبی عمل کرده و موفق بوده‌اند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار