معوقات کارگری سال ۹۵ کنتورسازی پرداخت نشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 135224
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
مشاور عالی کنتورسازی ایران:
شاخص : مشاور عالی کنتورسازی ایران با اشاره به وضعیت این شرکت گفت: متأسفانه در پرداخت معوقات کارگری سال 95 را که شامل 5 ماه حقوق عقب افتاده و دو ماه عیدی است، موفقیتی کسب نکردیم اما پرداخت‌های سال 96 به خوبی و منظم در حال انجام است.

به گزارش شاخص، علیرضا نهاوندی در دومین جلسه کارگروه اصلی تسهیل و رفع موانع تولید که شب گذشته به ریاست فریدون همتی و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و دیگر مسؤولان استانی در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با تلاش مسؤولان شرکت کنتورسازی ایران در سال ۹۶ شروع به فعالیت دوباره کرد.

وی افزود: در حال حاضر امکانات رفاهی برای کارکنان شرکت کنتورسازی ایران برقرار است و ۳۰۲ نفر در این واحد مشغول به کار هستند.

مشاور عالی شرکت کنتورسازی ایران بیان کرد: متأسفانه در پرداخت معوقات کارگری سال ۹۵ را که شامل ۵ ماه حقوق عقب افتاده و دو ماه عیدی است، موفقیتی کسب نکردیم اما پرداخت‌های سال ۹۶ به خوبی و منظم در حال انجام است.

نهاوندی ادامه داد: حدود ۱۰ دستگاه اتومبیل که شامل اتومبیل‌های باربری و شخصی است در توقیف سازمان تأمین اجتماعی است که از مسؤولان درخواست آزادسازی این دستگاه‌ها را داریم.

وی مطرح کرد: از سازمان تأمین اجتماعی به جهت همکاری و مساعدت مطلوب خود در زمینه بیمه فروردین و اردیبهشت ماه کارگران تشکر می‌کنیم.

مشاور عالی کنتورسازی ایران گفت: در گمرک مقدار قابل توجهی مواد اولیه و کنتور موجود است که از استاندار قزوین درخواست داریم تا با همکاری مسؤولان به جهت آزادسازی این موادها مساعدت لازم را داشته باشند.

نهاوندی بیان کرد: شرکت کنتورسازی ایران به همت کارگران خود شرکت و مسؤولان اجرایی آغاز به فعالیت کرد که از این جهت از تمام آن‌ها تشکر می‌کنیم.

این مشاور مطرح کرد: طبق مصوبه استانداری قزوین هیچ‌گونه اداره و دستگاهی حق مطالبه از این شرکت تا ۶ ماه به منظور تقویت پایه‌های این شرکت و کمک به اشتغال‌زایی را ندارد.

نهاوندی یادآور شد: ماشین‌آلات توقیف شده با حفظ توقیف بودن سازمان تأمین اجتماعی به کارخانه جهت کمک به تسهیل شرایط تولید شرکت کنتور سازی ایران منتقل می‌شود.

انتهای پیام/

فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار