مغفول ماندن آموزش های فرهنگی در مدارس/ نگاه به آموزش های پرورشی سطحی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90854
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۲۴
معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان مطرح كرد؛
شاخص : معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف کیفی پرورشی کمبود‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به فعالیت‌های قابل ملاحظه از لحاظ کمی؛ متاسفانه برنامه ها از نظر کیفی به نقطه مطلوبی نرسیده‌اند.

حجت الاسلام علی انصاری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اینکه  فرهنگیان استان قزوین باید به امور پرورشی توجه ویژه داشته باشند، اظهار کرد: محور اهداف پرورشی کسب مهارت‌های زندگی و رعایت حقوق شهروندی برای دانش‌آموزان است که  باید در مدارس جدی گرفته شود تا اثرگذار باشد.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه ۶ ساعت تربیتی در حوزه پرورشی در نظر گرفته شده، عنوان کرد: حوزه های مختلف فرهنگی، دینی و اعتقادی، اجتماعی، اقتصادی، زیستی و سیاسی از برنامه‌های آموزشی و  پرورشی است.

این مسئول با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف کیفی پرورشی کمبود‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به  فعالیت‌های قابل ملاحظه از لحاظ کمی؛ متاسفانه  برنامه ها از نظر کیفی به نقطه مطلوبی نرسیده‌اند.

این مسئول با اشاره به اینکه ارتقاء کیفی برنامه‌ها در امور پرورشی و فرهنگی، همیشه مدنظر مسئولان بوده است، گفت: حل این مشکلات نیازمند تخصیص بودجه است که امیدواریم با همکاری دست اندرکاران و تلاش مضاعف در زمینه کیفیت برنامه های پرورشی به مراحل بالا دست یابیم.

انصاری با تاکید بر اینکه تربیت یک محور همه جانبه است، خاطرنشان کرد: خانواده ها، مسئولین و رسانه‌های اجتماعی در این زمینه بسیار موثر هستند که باید با یک هماهنگی همه جانبه در راستای رسیدن به اهداف تلاش کنند.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده در حوزه آموزش و پرورش برای ایام دهه فجر ابراز کرد: این برنامه‌ها با اهداف فرهنگی، تربیتی، تبیین خدمات انقلاب، معرفی شخصیت امام و پاسخگویی به شبهات و سوالات دانش آموزان در قالب سیاسی و اجتماعی برگزار می‌شود.

انصاری با بیان اینکه دهه فجر عید انقلاب است، افزود: فعالیت‌های متنوعی در معاونت پرورش آموزش و پرورش برای دهه فجر در نظر گرفته شده است که شامل برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری برای آشنایی دانش‌آموزان با انقلاب و بازدید از اماکن تاریخی می‌باشد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ممنوع التدریس کردن اساتید منتقد نباید به یک سنت تبدیل شود
 • قراردادهای سفید امضاء ،گریبان‌گیر جامعه کارگری استان/ بدهی‌های تامین اجتماعی به علوم پزشکی مردم را با مشکل مواجه کرده است
 • نرخ رشد اقتصادی کشور قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم باید افزایش یابد/ وضعیت کنونی شایسته ملت ایران نیست
 • برخی کارگران در قزوین ۳۰ماه حقوق نگرفته‌اند/ ۳هزار نفر در استان متقاضی حمایت سازمان بهزیستی هستند
 • لزوم توجه ویژه دولت به محرومان/ بیشترین مراجعات به نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات کارگری است
 • برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند
 • بیش از ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
 • ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان/ ۴۹  واحد مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا احداث می‌شود
 • کشف بیش از ۱۰ هزار پاکت سیگار قاچاق در قزوین
 • کشف بیش از ۱۷۰ دام غیر مجاز به ارزش ۹۰ میلیون تومان در استان
 • آخرین اخبار