مفاسد اقتصادی در ادارات مانع رونق تولید می‌شود/ استفاده از کالای خارجی فرهنگ ذلت‌پذیری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 187174
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۱۴
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: مفاسد اداری را باید به صفر رساند البته خیلی از افراد در کشور هستند که صادقانه و خالصانه خدمت می‌کنند اما اگر در اداره‌ای حتی یک مورد فساد اقتصادی باشد این‌ها مانع رونق تولید و حرکت سریع اقتصادی است .

آیت الله عبدالکریم عابدینی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اهمیت مسئله رونق تولید اظهارکرد: همانطورکه همه می‌دانیم وقتی که چرخه اقتصاد به حرکت در می‌آید به معنای این است که تولید، مصرف، کار و اشتغال و چرخش چرخه صنعت را هم به همراه دارد که همه این‌ موارد حلقه‌های متصل به هم هستند؛ وقتی که یکی از این حلقه‌ها به حرکت درآید حلقه‌های دیگر را هم با خود به حرکت درمی‌آورد.

وی افزود: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب تاکید دارند تا نام‌گذاری سال همواره براساس مسائل اقتصادی باشد، این نکته باعث می‌شود که شرایط زندگی مردم تغییر کند و مردم هم همان کالای تولید شده توسط کارخانجات و کارگران داخل کشور خودشان را مصرف کنند.

تولید و اقتصاد ستون فقرات پایه‌های نظام است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به تاثیر رونق تولید در اقتصاد کشور بیان کرد: این مسئله باعث می‌شود تا نیاز ما به بیگانگان کم شود و روی پا خودمان بایستیم تا از نظر اقتصادی به جایگاه قوی‌تر و بالاتری برسیم.

عابدینی ادامه داد: تولید و اقتصاد ستون فقرات پایه‌های نظام اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و استقلال کشور ملت است و اگر این ستون بشکند آغازگر فقر خواهد بود لذا باید این حوزه را تقویت کنیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به موانع تولید تصریح کرد: یکی از این موانع ممکن است مانع فرهنگی باشد چراکه اگر فرهنگ ملتی این باشد که حتما یک کالا با داشتن برچسب تولید خارجی را خریداری کنند اینجاست باید این فرهنگ اصلاح و ارتقاء یابد تا فرهنگ متعالی پیدا کنیم.

متاسفانه در مبارزه با قاچاق تعلل می‌شود

وی تاکید کرد: این فرهنگ ذلت پذیری است که کالایی با مارک کشوری بیگانه را تهیه کنیم؛ کشوری که به خون ملت ما تشنه‌اند اما ما کالای آن کشور را خریداری و مصرف می‌کنیم و با این کار کارگر و کارخانه آن کشورها را فعال می‌کنیم و از طرفی کارگران ما در کشور خودمان در فقر و مشکلات زندگی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه در نهادینه کردن مصرف کالای داخلی به فرهنگ سازی نیاز است، عنوان کرد: مفسده و مفاسد اداری را باید به صفر رساند البته خیلی از افراد در کشور هستند که صادقانه و خالصانه خدمت می‌کنند اما اگر در اداره‌ای حتی یک مورد فساد اقتصادی باشد این‌ها مانع رونق تولید و حرکت سریع اقتصادی است .

امام جعمه قزوین خاطر نشان کرد: وظیفه مسئولین این است که اولویت را در تولید و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف را رعایت کنند و اولویت را به کالاهایی دهند که مردم بیشتر به آن نیاز دارند.

وی در پایان تصریح کرد: فرهنگ سازی و جلوگیری از قاچاق کار مسئولین است و واقعا هم امکان‌پذیر است و نباید در این زمینه کوتاهی صورت گیرد؛ اینکه راحت می‌شود یک شبه جلوی قاچاق را گرفت اما متاسفانه تعلل می‌شود و خسارت زیادی به کشور وارد می‌کند بسیار ناراحت کننده است.

انتهای پیام/ ۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار