مفتی اعظم سعودی: عزاداران حسینی بدعت‌گذارند! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76673
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۴۷
در ادامه مواضع خصمانه وهابی‌ها؛
شاخص : شیخ عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ در اظهاراتی توهین‌آمیز، عزاداران حسینی را بدعت‌گذارانی نامید که فقط ادعای محبت اهل بیت (ص) را دارند.
به گزارش پایگاه شاخص به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، شیخ عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ، مفتی عربستان سعودی و رئیس هیات علمای این کشور عزاداران حسینی را بدعت‌گذار نامیده است.
وی در یک برنامه تلویزیونی در شبکۀ المجد عربستان مراسم عزاداری و سینه‌زنی شیعیان در ایام محرم را مخالف با سنت پیامبر اسلام (ص) دانست.
مفتی عربستان گفت: «کسانی که در ماه محرم و روز عاشورا عزاداری و سینه‌زنی به راه می‌اندازند بدعت‌گذار هستند و تنها ادعای محبت اهل بیت رسول الله (ص) را دارند.»
 پایگاه خبری القطیف مباشر گزارش داد: علمای شیعۀ منطقۀ قطیف در الشرقیه عربستان، ضمن محکوم کردن اظهارات مفتی این کشور، آن را توهین به مذهب شیعه دانستند.
براساس این گزارش، شماری از فعالان منطقۀ قطیف اظهارات اخیر مفتی عربستان را تحریکی برای کشتار مسلمانان شیعه دانستند و این سخنان را در راستای تشویق برای افزایش عملیات تروریستی علیه شیعیان قملداد کردند.
پس از حملۀ مسلحانه در روز جمعه (۲۴ مهر) به حسینیه‌ای در منطقه سیهات در قطیف که منجر به کشته شدن ۵ نفر شد، اهالی قطیف رژیم آل سعود را مسئول اصلی این عملیات دانستند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار