مفقودالاثرها با دست خالی و ذکر یاحسین به جنگ دشمن می‌رفتند +فیلم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175439
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱:۰۹
شاخص : ویدئویی از تشریح از خودگذشتگی و رشادت رزمندگان جاویدالاثر دفاع مقدس توسط رحیم‌پور ازغدی را مشاهده می‌کنید.

به گزارش شاخص نیوز: خاطرات افرادی که روزگاری با شهدا همرزم و هم پیمان بودند، خاطراتی جالب و آموزنده است و می‌تواند چراغ راه آیندگان و نسل‌های آینده باشد.

حضور رزمندگان با وجود سن‌وسال‌های مختلف در جبهه‌های جنگ تحمیلی در کنار یکدیگر از زیباترین صحنه‌هایی است که در قالب برخی از تصاویر به ثبت رسیده و به یادگار مانده است.

برخی از رزمندگان در دفاع مقدس با دست خالی به جنگ دشمن می‌رفتند و واهمه‌ای از شهادت و فدا شدن جان خویش نداشتند و در واقع اغلب این افراد مفقودالاثرهای جنگ تحمیلی را شامل می‌شوند.

در کنار شهدایی که پیکر پاک آن‌ها به کشور بازگردانده شده و در گلزلر شهدای سراسر کشور آرمیده‌اند، تعداد قابل توجهی از رزمندگان همچنان مفقود هستند و هیچ نشانه‌ای از آن‌ها در دست نیست.

بسیاری از پدران و مادران شهدا بدون اینکه دیداری دوباره با فرزند خود داشته باشند، از دنیا رفته و حسرت دوباره در آغوش گرفتن جگرگوشه‌شان را با خود به روز قیامت در محضر خدای متعال بردند.

در ویدئویی که مشاهده می‌کنید حسن رحیم پور ازغدی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در یک سخنرانی ماجرای شجاعت و از خود گذشتگی شهدا و جانبازان در دوران دفاع مقدس و مقاومت آن‌ها را بازگو می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار