باور لبخند دشمن به معنای شکست است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 189506
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱:۵۰
سردار شاهرخی:
شاخص : فرمانده سپاه استان قزوین گفت: صلح گویان جنگ افرین معروفند! تسلیم و دست برداری یعنی بیایید با ما بجنگید و جنگ جویان صلح آفرین آماده دفاع به هر قیمت هم دشمن را وادار به عقب نشینی می کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، مراسم گرامی داشت حماسه سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین با حضور سردار شاهرخی، فرمانده سپاه استان قزوین، زاهدی استاندار قزوین، فرمانده لشگر ۱۶ زرهی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین، فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، رزمندگان و خانواده‌های شهدای ۸ سال دفاع مقدس برگزار شد.

سردار شاهرخی در این گردهمایی ضمن آرزوی قبولی عبادات و تسلیت به مناسبت ایام شهادت امیر مومنان اظهار کرد: امنیت و سربلندی امروز خود را مدیون شهدای انقلاب اسلامی، شهدای ۸ سال دفاع مقدس مدافعان خرم و مدافعان حریم امنیت می دانیم که هستی خود را در طبق اخلاص قرار دادند و با خدا معامله کردند.

وی ادامه داد: خدا را شکر میکنیم در دوران جنگ تحمیلی دشمن شاد نشدیم و این دوره از تاریخ به عکس سایر زمان ها که گاهی با شکست مواجه شده ایم می توانیم تماما به آن افتخار کنیم.

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) مطرح کرد: ما به عنوان مجموعه نظامی کشور افتخار میکنیم که لیاقت داشته ایم در جمع رزمندگان حضور داشته باشیم و بتوانیم از نعمت انقلاب اسلامی که خداوند نصیب کشور کرده با تمام قدرت پاسداری کنیم و نیز عبرت عملیاتی به بزرگی عملیات بیت المقدس چراغ راه ما برای مواجهه با اتفاقات آینده است.

سردار شاهرخی با یادآوری جمله امام خمینی (ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد گفت: امام با بیان این جمله نقش آفرینی نیروهای مسلح و پشتیبانی ملت شریف را نادیده نمیگیرند بلکه امروز و فردا را می بینند که جمله ای اینچنینی را بیان می کنند.

وی توضیح داد: رژیم بعث مطمئن به حفظ خرمشهر بود، همه چیز هم برایش فراهم بود و نیرو و استحکام هم برای جلوگیری از حضور ما در اختیار صدام بود و کارشناسان دنیا هم اعلام میکردند ما قدرت فتح را نداریم، با مقاومت نمیشود راه به جایی برد و ایران باید مذاکره کند تا حرف صدام را بشنود و بدون چون و چرا قبول کند تا بلکه جنگ تمام شود و راه دیگری هم وجود ندارد.

این مقام ارشد نظامی افزود: در آن زمان بزدل های داخلی هم میگفتند باید مقاومت را کنار بگذاریم ولی اراده فولادین رزمندگان، ملت بصیر و امام امت بر بازپس گیری خرمشهر بود و همه جهان دیدند که شد؛ تحلیل ها همه پوچ از آب درآمد و اگر امام (ره) گفتند که خدا خرمشهر را آزاد کرد یعنی همیشه بدانید همیشه پیروزید اگر بر خدا تکبه کنید تا اراده خداوند را ببینید.

وی اضافه کرد: خداوند در دل ده ها هزار نفر از اشغالگران رعب قرار داد که تسلیم شوند چرا که این ملت خالصانه به خدا متکی شد و از تمام وجود یا الله گفت و این قدرت بروز پیدا کرد.

سردار شاهرخی تبیین کرد: امروز هم عده ای می گویند چاره ای جز دست کشیدن از آرمان ندارید ولی بدانید اگر به خدا متکی باشیم پیروز خواهیم شد و صحنه های مشابه را دیدیم و مقابلش را هم دیدیم! هر وقت محاسبه مادی را مبنا قرار دادیم نتیجه اش و عدم پیشبرد اهداف را دیده ایم. هر وقت چشم از دست خدا برداشتیم و چشم به شیطان بزرگ دوختیم درمانده می شویم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نعمت بزرگ خداوند بود، با چه محاسبه ای جز اراده خدا انقلاب کردیم و در جنگ پیروز شدیم؟ شهدای ما برای حفظ عزت جان دادند و به ایندگان گفتند راه ما را طی کنید که از این راه به امنیت و عزت می رسید.

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در خاتمه گقت: صلح گویان جنگ افرین معروفند! تسلیم و دست برداری یعنی بیایید با ما بجنگید و جنگ جویان صلح آفرین آماده دفاع به هر قیمت هم دشمن را وادار به عقب نشینی می کنند.

وی گفت: مقاومت را انتخاب کنید که راه نجات و سربلندی است و در دل دشمن ترس ایجاد می کمد ولی با دلخوشی بر لبخند دشمن او را بر سرنوشت خود حاکم میکنید و این درس همیشگی تاریخ است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار