مقاومت ملت ایران نخواهد گذاشت توافق بد صورت بگیرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62959
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۴۹
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس:
شاخص : نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: کسی نمی‌تواند از خطوطی که مقام معظم رهبری تعیین کردند، بگذرد و مقاومت ملت ایران نخواهد گذاشت توافق بد صورت بگیرد.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی شاخص، اظهار کرد: کسی نمی‌تواند ازخطوطی که مقام معظم رهبری تعیین کردند، بگذرد.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی قطع‌یقین نسبت به جایی که کسی از خطوط قرمز بگذرد موضع نشان خواهد داد و حتما تصویب نخواهد کرد، برای اینکه هر مصوبه‌ای باید به تصویب شورای اسلامی برسد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با اشاره به اینکه مبنای تیم مذاکره کننده‌ ما هم این است که از خطوط قرمز نگذرند، خبر داد: البته تا شب گذشته پیشرفت مذاکره به نفع ما بود، اما از دیشب غربی‌ها دوباره زیادی‌خواهی خود را شروع کردند، قرار بود از مسائل نظامی و دانشمندان بگذرند. مطمئن هستیم که در این زیادی‌خواهی پیروز نخواهند شد، به دلیل اینکه آن‌ها به این مذاکرات بیشتر نیاز دارند.

حسینی در ادامه توضیح داد: توافق بد که ارزشی ندارد، تمام استقامت ما در این ۳۰ سال، این بود که زورگویی‌های آمریکا و اسرائیل را نپذیریم، بنا داریم که کشور مستقلی داشته و با استکبار مقابله کنیم و اجازه ندهیم حاکمیت را به کشور ما تحمیل کنند بنابراین ما با مقاومت خود نخواهیم گذاشت توافق بد صورت بگیرد.

این مسئول با اشاره به اهمیت راهپیمایی امسال روز قدس یادآور شد: اینکه این راهپیمایی هر سال برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین بوده و دوم اینکه در شرایط کنونی که در حال مذاکره هستیم، این حضور قدرتی برای گروه مذاکره کننده خواهد بود که با صلابت بیشتری به کار خود ادامه دهند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اهمیت روز قدس سه جنبه دارد؛ اول اینکه این مسئله انسانی ا‍‌ست و همه انسان‌ها باید به فریاد هم برسند و از مظلوم دفاع کنند همانطور که سعدی می‌فرماید؛ (بنی‌آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار) دوم اینکه طبق فرمایشات پیغمبر رحمت و اهل بیت(ع) هر کس فریاد مظلومیت برآورد باید پاسخ داده شود، اگر ما نمی‌توانیم در منطقه حضور داشته باشیم لااقل با شرکت در راهپیمایی پشتیبانی و حمایت خود را نشان دهیم.

وی در ادامه بیان کرد: موضوع دیگر اینکه ما توانسته‌ایم شاخ اسرائیل را در منطقه بشکنیم و در منطقه امنیت ایجاد کنیم درواقع این ناامنی‌ها (پیدایش داعش) را اسرائیل بوجود آورده است.

حسینی درباره ضرورت مقابله کشورهای اسلامی در برابر استکبار گفت: امروزه ذخایر عظیم دنیا در دست کشورهای اسلامی است اگر مسلمین بتوانند حاکمیت خود را حفظ کنند قطع یقین پیروزخواهند شد.

این مسئول در پایان با تشکر از حضور مردم بیان کرد: آنچه که می‌بینیم تقریبا ۹۰ درصد مردم شرکت کردند، دلیل نبودن عده اندک هم شاید به خاطر بیداری در شب قدر بوده است. مردم ما در این قصه عقیده دارند و این موضوع جناح نمی‌شناسد، الحمدالله در سال جاری حضور مردم بسیار چشمگیر است.

انتهای پیام/۷۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار