مقاوم سازی ۳ هزار مسکن روستایی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 133391
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
مدیرکل بنیاد مسکن استان خبر داد
شاخص : مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین با تاکید بر ضرورت مقاوم سازی خانه‌های روستایی، از مقاوم سازی 3 هزار واحد مسکونی در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد همتیان روز گذشته در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با تاکید بر ضرورت مقاوم سازی خانه های روستایی، اعلام کرد: از سال ۸۴ تا کنون ۳۹ هزار واحد مسکن روستایی دراستان مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین تصریح کرد: ۶۰ درصد خانه های مسکونی روستایی در استان مقاوم سازی شده اند و قرار است در مدت پنج سال ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شود که سهمیه امسال استان سه هزار واحد مسکونی است.

این مسوول سنددار کردن واحدهای مسکن روستایی و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت را از دیگر برنامه های بنیاد مسکن عنوان کرد و گفت: تاکنون ۴۵ هزار سند مالکیت روستایی و ۱۴ هزار سند شهری صادر شده است.

همتیان ادامه داد: امسال با همکاری ثبت اسناد برای هزار واحد مسکونی شهری و هزار و ۵۰۰ مسکن روستایی سند مالکیت صادر می شود.

وی همچنین از اجرای ۱۰۰ طرح هادی در روستاهای استان در سالجاری خبر داد و افزود: این طرح امسال در ۷۵ روستا اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۳/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار