مقصد پیاده‌روی عظیم اربعین، آزادی بیت المقدس است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175259
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: پیاده وری اربعین فقط به کربلا ختم نمی‌شود بلکه می رود تا حماسه حسینی را در آنجا بپذیرد، نفسی تازه کند و در نهایت آرمان امام راحل یعنی رهایی بیت المقدس را محقق کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی پیش از ظهر امروز در مراسم یادواره شهدای شهرستان قزوین که در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد اظهار کرد: امروز در یک مجلس ملکوتی و معنوی حضور داریم چراکه با قدوم پدران و مادران شهدا متبرک شده است.

وی با بیان اینکه خداوند جایگاه ویژه‌ای برای شهدا قائل شده است افزود: خداوند در مورد شهدا می‌فرماید که آن‌ها را مرده نپنداریم بلکه زنده هستند و رزقشان در نزد پروردگار است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: همچنین خداوند درباره سلحشوری شهدا می‌فرماید؛ نترسید و نگران نباشید و آن بهشتی که خدا وعده داده است بشارت بر شما باد که منتظر شماست.

عابدینی بیان کرد: شهدا زمانی که به شهادت می‌رسند در سوره یاسین آمده که؛ بفرمایید داخل بهشت و شهید می‌گوید اجازه بدهید قبل از ورود چیزی بگویم ای کاش قوم من می‌دانستند که خدا چگونه مرا مورد آمرزش قرار داد و مرا از بلندترین مقامات قرار داد.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: از این نوع گزارشات و آموزه‌ها در خصوص مقام شهید و شهادت به طور فراوان  در آیات قرآن کریم مشاهده می‌شود.

امروز خط مقدم جبهه مقاومت مرز جغرافیایی نمی‌شناسد

وی افزود: امروز پیامی برای شهدا داریم و می‌گوییم ای شهدای بزرگوار زمانی که ۱۵ خرداد در کنار امام قیام کردید و در ورامین کفن پوشیدید و برای پیروزی انقلاب اسلامی تظاهرات کردید و مظلومانه در زندان‌های رژیم پهلوی شکنجه کشیدید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه بیان کرد: یک زمانی بود که اسلام را فقط در مدرسه فیضیه قم داشتیم اما امروز به لطف خداوند قیام اسلام را نه تنها در کشور بلکه در دنیا داریم.

عابدینی خاطرنشان کرد: یک زمانی جبهه جنگ ما در مرزهای کشورمان بود که با تهاجم دشمنان مقابله می‌کردیم اما امروز خط مقدم جنگ ما در غزه، یمن، سوریه و حتی نیجریه است.

امام جمعه قزوین افزود: یک زمانی همه جهان تحت تسخیر، وحشت و ارعاب رژیم صهیوتیستی بود اما امروز به برکت خون شهدا، رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌گوید اگر اسرائیل غلطی کند آن‌ها را با خاک یکسان می‌کنیم و همه این‌ها از برکات ایثارگری‌های رزمندگان اسلام است.

وی تصریح کرد: امروز به جایی رسیدیم که می‌توانیم هرگونه توطئه، تاسیسات و تسلیحات اسرائل را یک جا و به طور مستقیم از دورترین نقاط معدوم کنیم.

اجازه نمی‌دهیم غبار بی‌وفایی بر ارمان‌های شهدا بنشیند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: به شهدا می‌گوییم زمانی که شما به شهادت رسیدید ما آرزوی کربلا را داشتیم اما امروز اتوبانی در گنجایش ده‌ها میلیون عاشق و دلباخته اباعبدلله به راه افتاده است.

عابدینی تاکید کرد: پیاده وری اربعین فقط به کربلا ختم نمی‌شود بلکه می رود تا حماسه حسینی را در آنجا بپذیرد، نفسی تازه کند و در نهایت آرمان امام راحل یعنی رهایی بیت المقدس را محقق کند.

وی ادامه داد: امروز ما به این هدف نزدیک شدیم و به شما قول می‌دهیم که به زودی شاهد از میان رفتن و برچیده شدن ظلم و ستم رژیم صهیونیستی باشیم.

امام جمعه قزوین در پایان ابراز کرد: به عنوان پیام آخر به شهدا می‌گوییم که ما حواسمان هست که برخی در جامعه جای جلاد را با شهید عوض کردند که آدم دست نشانده و دزد و مورد حمایت آن‌ها در خیابان‌ها راه بروند اما پاکترین سربازان و حامیان دین راهی زندان می‌شوند؛ در مقابل ما می‌گوییم با اطاعت از آرمان‌های مقام معظم رهبری و امام راحل اجازه نمی‌دهیم ذره‌ای غبار بی وفایی بر آرمان‌های شهدا بنشیند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار