مقوله اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی یک کلمه است؛ باید بدانیم کجای خط ایستاده‌ایم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60734
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
امام جمعه قزوین در جشنواره استانی حضرت علی اکبر(ع)
شاخص : امام جمعه قزوین در چهارمین جشنواره استانی حضرت علی اکبر(ع) با توجه به جایگاه جوانان در ملت گفت: مقوله اصلاح‌طلبی و اصول گرایی یک کلمه است ما باید بدانیم کجای خط ایستاده‌ایم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عصر روز یکشنبه چهارمین جشنواره استانی حضرت علی اکبر(ع) با حضور مسئولین استانی و کشوری در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی  برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه در استان قزوین در این مراسم گفت: منطق هر جوانی باید در رفتارش آشکار شود تا در مسیر کرامت انسانی قدم بردارد.

این مسئول با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) بیان کرد: ما باید جوانان را دریابیم و روی نسل جوان سرمایه گذاری کنیم و از استعداد و توانمندی آنان کمک بگیریم.

عابدینی اظهار کرد: نسل جوان همان کسانی هستند که امام خمینی(ره) با تکیه بر آن‌ها انقلاب اسلامی را بنیان نهاد و این جوانان غیور ایرانی بودند که توانستند تمام تلاش خود را در عرصه انقلاب و دفاع مقدس به وضوح نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه هر جامعه‌ای که بخواهد کار خود را پیش برد باید از نیروی جوان استفاده کند، خاطرنشان کرد: عرب‌ها به جوانان نگاه ابزاری داشته‌اند اما نگاه ما باید غیر از این باشد و آنچه مهم است توجه به جوانان از نظر ارزشی، استقلال و توانمندی فکری و روحی است.

وی افزود: مقوله اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی یک کلمه است ما باید بدانیم در کجای خط ایستاده‌ایم؛ اگر جوانمردی، صداقت، همدلی و همزبانی در کنار هم قرار گیرند یک جوان در مسیر رشد قرار می‌گیرد و مهم این است که اندیشه جوانان در مسیر مستقیم قرار گیرد.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: این جوانان هستند که در عرصه‌های مقاومت جمهوری اسلامی راسخ بوده و از منتظران واقعی ظهور امام زمان(عج) به شمار می‌آیند.

مهران قاسمی، معاون فرهنگی اداره کل ورزش و امور جوانان استان قزوین گفت: کسانی که صحبت از جوانی می‌زنند و معتقدند رقم‌زنندگان مهم کشور جوانان هستند باید پای صحبت‌‌‌های این قشر بنشینند.

وی بیان کرد: ما باید در مراسمات جوانان و تعجیل و قدردانی آنان شرکت کرده و اگر بخواهیم جوانان خوبی در ملت داشته باشیم باید در خدمت این نسل بوده و به آن‌ها توجه کنیم.

در پایان این مراسم از ۲۸ جوان برتر و نخبه استان تقدیر شد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار