ایران جانبی

ملت ایران شایستگان را به مجلس می‌فرستند/ انسان‌های عاقل حق انتخاب را از خود دریغ نمی‌کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 203060
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱:۳۹
امام جمعه موقت قزوین:
شاخص : امام جمعه موقت استان قزوین گفت: اهمیت انتخابات یک نعمتی است که خدای تبارک و تعالی در اختیار انسان‌ها قرار داده است و انسان‌های عاقل این حق انتخاب را از خودشان دریغ نمی‌کنند.

حجت الاالسلام علی قابل در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی شاخص، درباره اهمیت حضور در انتخابات اظهار کرد: ما بر اثر مجاهدت‌ها و فداکاری‌های امام راحل و لبیک مردم، بر طاغوت پیروز شدیم و حکومت مستبد پهلوی را سرنگون کردیم و جمهوری اسلامی در این کشور برقرار شد.

وی با اشاره به اینکه جمهوری یعنی مشارکت در آرای رای افزود: تاکنون تقریبا ۳۸ بار سرنوشت کشور در معرض آرای مردم قرار گرفته است و قانون اساسی، اصل نظام جمهوری، متمم قانون اساسی، خبرگان، شوراها، مجلس و ریاست جمهوری با نظر مردم تایید شده‌اند که مردم سالاری دینی را به صحنه کشیده است.

امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه نمایندگان باید در چارچوب دین و قوانین دینی توسط مردم انتخاب شود، گفت: وقتی تاکنون ۳۸ بار انتخابات با نظر مردم برگزار شده نیز نشان دهنده این است که امام راحل به وعده خود عمل کرده و نظر و رای تمامی افراد جامعه مهم و موثر است.

قابل ادامه داد: امروز دشمنان این را به عنوان یک ملاک می‌دانند که آیا جمهوری اسلامی جایگاه مقبولی در میان مردم دارد یا نه؟ حضور در کنار صندوق‌های رای مشت محکمی بر دهان دشمن است که نشان دهیم نظام را قبول داریم و معنی دوم حضور در انتخابات این است که خودمان هم حتی در سرنوشت کشور دخیل هستیم.

با حضور در صحنه، نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کنیم

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: همه ما اکنون به وضع موجود، عدم کارایی مجلس یا بی مسئولیتی بعضی از ارگان‌های دیگر ناراضی هستیم پس باید خودمان در انتخابات حضور پیدا کنیم تا شایستگان به مجلس راه پیدا کنند.

وی تصریح کرد: اهمیت انتخابات یک نعمتی است که خدای تبارک و تعالی در اختیار انسان‌ها قرار داده است و انسان‌های عاقل این حق انتخاب را از خودشان دریغ نمی‌کنند.

قابل ابراز کرد: مسئله ای که تاکنون مانع شده تا آمریکا و دشمنان کشور به هدفشان نرسد همین حضور مردم در صحنه است، چراکه اگر ما سلاح نظامی در دست داریم، مطمئنا دشمن سلاح قوی‌تری دارد پس باید با حضور در صحنه، نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کنیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: دشمن زمانی که می‌بیند پشتوانه این نظام، یک ملت ۸۰ میلیون نفری است از این همه تعهد و همرنگی می‌ترسد؛ اگر اکنون که دست از دشمنی برنمی‌دارند و عقب نشینی نمی‌کنند همین حضور مردم در صحنه باعث شکست آن‌ها می‌شود.

امام جمعه موقت قزوین در پایان عنوان کرد: در گذشته حق انتخاب به مردم داده نمی‌شد، اما امروز در دولت جمهوری اسلامی به افراد جامعه این حق داده شده که در جزء به جزء جامعه نیز نظر مردم حاکم باشد و خودشان انسان‌های صالحی را برای مسئولیت‌های مهم انتخاب کنند.
انتهای پیام/ ۱۷۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار