ملت ها باید برای اداره مردم خود جهانی شوند
کد خبر: 112785
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۶:۱۰
شاخص : قزوین- استاد دانشگاه اوسانگ کره گفت: در حال حاضر شهروندان جهانی فراتر از محدودیت ها ظاهر شده اند و ملت های دنیای امروز باید برای اداره مرم خود به جهانی شدن روی آورند.

به گزارش شاخص نیوز، هان سیک هیون ظهر یکشنبه در اجلاس شهرداران راه ابریشم که در شبستان امیرالمومنین(ع) مسجد النبی قزوین برگزار شد اظهار داشت: فلسفه شهروندان جهانی چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته است بنابراین نیاز است تا در چنین جلساتی مسئله جهانی شدن مورد بررسی جدی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: برای بنده جای افتخار دارد که در پایتخت خوشنویسی ایران درمورد جهانی شدن صحبت می کنم، چرا که معتقدم قزوین شهری جهانی است.
این استاد دانشگاه ایران را سرزمین شاعران و دانشمندان بزرگ دانست و تاکید کرد: ایران سرزمین فردوسی است شاعر پر آوازه ایرانی و کشور خیام شاعر بزرگ و ستاره شناس و فیلسوف ایرانی فارابی که قابل قیاس با دانشمندان بزرگ جهان افلاطون و ارسطوست.

استاد دانشگاه اوسانگ کره گفت: تمام رفتارهای بشری که در گستره ای از محدودیت ها و مرزهای سیاسی است محدودیت های شهروندی مانعی هستند و سبب می شوند که دین و حوزه جغرافیایی تحمیل شده محدودیت های استقلال شهروندی را ایجاد می کنند.

هان سیک هیون گفت: اگر بتوان به عنوان انسان با خرد و فراتر از عواطف و احساسات عمل شود می توان  تا اندازیه ای بر محدودیت ها پیروز شد.

وی تصریح کرد: خلق واژه شهروند جهانی فقط با استفاده از منطق صورت می گیرد، منطق اقدام خرد بشری و محتوی خرد تحت تاثیر ذهن انسانی است.

استاد دانشگاه اوسانگ کره افزود: استدلال منطقی با انتقاد بسیار نکته مهی در انسان است و ایجاد  استقلال و تعقل و خرد جزو شیوه های این مکتب است و در کنار آن تعقل و خرد باید نظام مند باشد و از محتوی خرد بشری سرچشمه بگیرد.

هان سیک هیون خاطر نشان کرد: ملل مختلف می توانند با فراتر رفتن از این محدودیت ها بسیاری از مشکلات خود را حل کنند.

وی افزود: ملل مختلف آن قدر بزرگ هستند که نمی توانند مسایل کوچک نظیر آزادی فردی را حل کنند و نیاز داریم به بومی سازی دقیق در این زمینه و از سوی دیگر ملل مختلف خیلی کوچک هستند که مسایل بزرگتر نظیر مشلات زییست محیطی را حل کنند.

استاد دانشگاه اوسانگ کره تصریح کرد: بنابراین ملل ها به جهانی سازی جامع و همکاری بین سازمان های مختلف از جمله سازمان ملل  نیاز دارند.

هان سیک هیون گفت: جهان محلی بودن به نشانه هم زیستی بومی سازی است و این مکان باید ایجاد و معرفی شود تا محدودیت های هر یک از ملت ها را ایجاد کند.

منبع:  خبرگزاری مهر 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • خرید خودروهای لوکس توسط شهردارها مغایر با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است
 • نیروهای مازاد و غیرمتخصص از معضلات اصلی شهرداری‌ها هستند/ شوراها از مداخله در امور اجرایی خودداری کنند
 • نگرانی‌هایی که با یاد خدا از بین می‌رود
 • پیش‌بینی ۷۵۰میلیارد تومان اعتبار برای شهرداری‌های استان
 • بازدید جمعی از اصحاب رسانه از مراکز کمپ ترک اعتیاد استان / مرکز کمپ اعتیاد صلواتی در قزوین راه‌اندازی می‌شود
 • سپاه پاسداران ایران، عملیات گرفتن انتقام خون شهید محسن حججی را آغاز کرد
 • اولین دزدی بازیگر ستایش!+عکس
 • اولین واکنش حاجی‌صفی پس از بازی مقابل نماینده رژیم صهیونیستی+عکس
 • سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات رانندگی در قزوین راه اندازی می‌شود
 •  ما برخلاف ایران به متن و روح برجام پایبند بوده‌ایم!/ تخصیص بودجه بیشتر به سپاه و برنامه موشکی تهران نگران‌کننده است
 • مدیرکل جدید کمیته امداد قزوین معرفی شد
 • دفاع علوی و کرباسیان از برنامه‌های خود/دلتنگی مردم برای تورم از دید مخالف کرباسیان/مخالفت نمایندگان با جلسات شبانه رأی اعتماد
 • آخرین اخبار