ممنوعیت تبلیغ فروش اراضی کشاورزی و صنعتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66880
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۲۱
معاون عمرانی استاندار تاکید کرد
شاخص : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال، بر ممنوعیت تبلیغ فروش اراضی کشاورزی و صنعتی تاکید کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی عصر دیروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال، اظهار کرد: در محدوده شهرها ساخت و ساز غیر مجاز وجود ندارد اما در اراضی زراعی، کنترل ساخت و سازها، کار دشواری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین تصریح کرد: تبلیغ فروش اراضی کشاورزی و صنعتی ممنوع است و برای متقاضیان ساخت و سازها ۲۰ تا ۱۵۰ متری در باغات تمهیداتی اندیشیده شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: مردم باید از حقوق مساوی برخوردار باشند و در ارائه مجوزها باید بگونه ای عمل شود که قانون عمل شود و مردم هم به مشکل نخورند.

حبیبی همچنین خواستار تشکیل ستادی در این زمینه شد تا در مراحل اولیه با ساخت و سازهای غیر مجاز برخورد کند.

وی یادآورشد: از سال ۷۴ تا ۹۳ تعداد ۷۸۵ رأی قلع و قمع صادر شده که بخشی از آن اجرا و بخش بیشتری از آن به مرحله اجرا در نیامده است.

رحیمی معاون سیاسی استاندار هم در این جلسه گفت: برخورد ها علاوه بر هدر رفت بودجه و سرمایه، موجب سلب اعتماد مردم نیز می شود بنابراین باید راهکارهای پیشگیری و جایگزینی حکم را در دستور کار قرار داد.

انصاری رئیس کل دادگستری استان نیز به صدور ۷۰۰ حکم قلع و قمع اشاره کرد و افزود: برخی از این احکام حدود دو دهه قدمت دارد و از این رو باید در تعیین تکلیف پرونده های تعرض به بیت المال با جدیت برخورد کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار