ممنوعیت رها سازی تلفات طیور در حاشیه جاده‌ها/ متخلفین به مراجع قضایی معرفی می‌شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 162330
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۳:۳۸
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین تاکید کرد
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: رها سازی تلفات طیور در حاشیه جاده‌ها بر خلاف ضوابط بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی است.

دکتر یزدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های مردمی کیسه حاوی تلفات طیور که در حاشیه کانال آبرسانی منطقه شهری مهرگان رها شده بود جمع آوری و محل مورد نظر ضد عفونی شد

 وی گفت: متاسفانه برخی اوقات شاهد رفتار غیر مسئولانه افرادی هستیم که به دلیل عدم وجود امکانات لاشه سوز و یا چاه دفن ضایعات در مرغداری ، تلفات مرغهای خود را به بیرون از مرغداری منتقل و در حاشیه جاده ها رها می کنند.

این مسوول تصریح کرد: این اقدام بر خلاف ضوابط بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی بوده و می تواند موجب شیوع بیماری در منطقه گردد و در همین راستا متخلفین مورد پیگرد قضایی قرار گرفته و به دست قانون سپرده می شوند.

یزدی همچنین از مدیران شهری خواست همکاری لازم را در راستای امحاء تلفات رها سازی شده باشند چرا که اداره دامپزشکی فاقد امکانات لازم برای جمع آوری و دفن تلفات بوده و تنها می تواند بر روند دفن بهداشتی و ضدعفونی محل رها سازی تلفات نظارت کند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار