ممنوعیت فروش و توزیع تخم‌مرغ و تخم بلدرچین بدون هویت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 155641
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
دامپزشکی بوئین زهرا هشدار داد
شاخص : دامپزشکی بوئین زهرا هشدار داد؛ فروش و توزیع تخم مرغ و تخم بلدرچین بدون هویت ممنوع است

 پدرام یزدی مسئول نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی بوئین زهرا  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: تخم مرغ به عنوان یکی از فرآورده‌های خام دامی است که نقش بسیار مهمی در زمینه تأمین نیازهای پروتئینی در جامعه امروزی ایفاء می‌کند.

وی افزود: باتوجه به اهمیت بالای سلامت و بهداشتفرآورده‌های خام؛ سازمان دامپزشکی بر روند تولید، فروش و توزیع تخم مرغ نظارت داشته و با متخلفین این حوزه برخوردهای قانونی به عمل می‌آورد.

این مسوول بیان کرد:روند تولید و توزیع تخم مرغ از ابتدای جوجه ریزی تا مرحله پرورش پولت تخمگذار تحت نظارت اداره دامپزشکی انجام می‌گیرد ؛لذا تولید، فروش و توزیع تخم مرغ و تخم بلدرچین تولید شده خارج از این چرخه که هویت مشخصی نداشته باشد (عدم درج تاریخ تولید و انقضاء بر روی تخم مرغ تولیدی) ممنوع بوده و در صورت مشاهده تخلف در این حوزه، نسبت به ضبط محموله اقدام شده و برخوردهای قانونی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

یزدی در خصوص تخم مرغ مورد تایید دامپزشکی گفت : تخم مرغ استاندارد علاوه بر علایم ظاهری و شکل تخم مرغ ، باید دارای تاریخ تولید و انقضاء و نام شرکت تولید کننده باشد و در غیر اینصورت مورد تایید این اداره نیست.

وی در پایان از عموم مردم و شهروندان درخواست نمود از خرید هر گونه تخم مرغ و تخم بلدرچین بدون هویت پرهیز کرده و تخم مرغ مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر مواد غذایی تهیه نمایند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار