منطقه الموت در معرض خطر رانش زمین قرار دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 187119
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین:
شاخص : مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: در سال جاری در پی بارندگی های قابل توجه در استان ، مناطق کوهستانی بالاخص الموت های شرقی و غربی وطارم مستعد پدیده رانش شده که شاهد رخداد چندین مورد رانش نیز در آن‌ها بودیم. 

قدرت اله مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: استان قزوین یکی از استان‌های حادثه خیز کشور بوده که ۲۵ نوع بلای طبیعی و انسان ساخت را تجربه کرده است.

وی افزود: رانش زمین یکی از بلایای طبیعی است که در مناطق کوهستانی و شیبدار رخ داده و از مهمترین عوامل ایجاد آن، لغزندگی خاک و سنگ، انجام پروژه های عمرانی، زلزله و بارندگی شدید است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: در سال جاری در پی بارندگی های قابل توجه در استان ، مناطق کوهستانی بالاخص الموت های شرقی و غربی وطارم مستعد پدیده رانش شده که شاهد رخداد چندین مورد رانش نیز در آن‌ها  بودیم.

وی تصریح کرد: ساکنین مناطق در معرض خطر میبایست موارد احتیاطی را رعایت کرده و در صورت مشاهده هرگونه رخداد از قبیل تغییر شکل شیبهای خاکی و سنگی و ریزش های کم و…که نشانه های اولیه رانش زمین میباشند، مراتب را سریعا به مقامات مسول اطلاع دهند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار