منوهای مخفی در تلفن های هوشمند را بشناسید! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86043
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
شاخص : با وجود اینکه حضور منوهای مخفی در گوشی های هوشمند موضوع جدیدی نیست اما برخی هنوز از آنها بی خبر هستند که مادر گزارش چگونگی دستیابی به آنها را برایتان بازگو می کنیم.
شاخص نیوز : وجود منوهای مخفی در گوشی های تلفن همراه چیز جدیدی نیست به طوری که گوشی های قدیمی هم این منو ها را داشتند ولی افراد کمی از آن باخبر بودند. با استفاده از دستوراتی که در این منو ها وجود دارد میتوان به خدمات خاصی از سرویس ارائه شده دسترسی داشت و همچنین میتوانیم اطلاعات سخت افزاری گوشی و برنامه های نصب شده را مشاهده یا دستکاری کنیم. تلفن های هوشمند امروزی هم اکثراً این منو را دارند و برای دسترسی به آن فقط باید کد صحیح آن را وارد کنید.
حتما تا بحال کد *#۰۶# را شنیده اید؛ طرز وارد کردن آن درست مثل زمانی است که میخواهید شماره گیری کنید و بعد، دکمه سبز رنگ را برای آغاز مکالمه فشار دهید. وقتی این کد را که روی اکثر گوشی ها کار میکند وارد کردید، شماره هویت یا شماره شناسایی گوشی بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد (این شماره برای هر گوشی منحصر بفرد میباشد). دسترسی به منوی مخفی تلفن های هوشمند نیز از طریق کدی مشابه کد ذکر شده میسر است.
منوهای مخفی در تلفن های هوشمند را بشناسید!
بطور مثال در گوشی های iPhone میتوانید با وارد کردن کد *۳۰۰۱#۱۲۳۴۵#* وارد محیط تست گوشی شوید که البته چیز زیادی از محتویات این صفحه دستگیرتان نخواهد شد مگر اینکه تکنیسین تعمیرات iPhone باشید. با این حال میتوانید اطلاعات سیم کارت، جزئیات شبکه مخابراتی و همچنین، یک سری شماره های رمز نگاری شده را میتوانید در این صفحه مشاهده کنید. جالب است بدانید که قدرت سیگنال دریافتی در این صفحه به واحد دسی بل است و بصورت دایره های گرافیکی نمایش داده نمی شود.
منوهای مخفی در تلفن های هوشمند را بشناسید!
کدهای مخفی گوشی های اندروید ممکن است بسته به مدل و کارخانه سازنده، متفاوت باشد اما کد *#*#۴۶۳۶#*#* و یا کد *#*#INFO#*#* روی اکثر گوشی های اندروید کار میکند. این کد، صفحه تست گوشی را به شما نشان خواهد ضمن اینکه وضعیت فعلی شارژ باطری و برنامه های فعال را نیز به نمایش خواهد گذاشت. حواستان باشد که چیزی را در این صفحه تغییر ندهید و یا دکمه ای را بیخودی فشار ندهید، چون ممکن است تنظیمات سخت افزاری گوشی را به هم بریزید.
اگر گوشی شما Nokia Lumia باشد، با وارد کردن کد ##۶۳۴# میتوانید وارد صفحه تست سخت افزاری گوشیتان شوید و در کنار آن، میزان مصرف باطری را نیز بصورت زنده مشاهده کنید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار