من از واحدهای تولیدی عذرخواهی می‌کنم/ مدیران استان بدانند پول برای همه طرح‌ها و برنامه‌ها وجود دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174664
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۴۰
نوبخت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین: 
شاخص : معاون رئیس جمهور در جمع مدیران استان قزوین گفت:  من باید از واحدهای تولیدی عذرخواهی کنم؛ میدانیم که شوک اقتصادی به بازار وارد شد، کشور ما بزرگ است و قطعا بخش‌های مختلف تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، محمدباقر نوبخت در جلسه شورای برنانه ریزی و توسعه استان قزوین که امشب در مجموعه باغستان برگزار شد اظهار کرد: نیمی از سال رفته و مدیران باید نسبت به ارائه گزارش دریافت‌ها و پرداخت‌ها اهتمام داشته باشند.

وی افزود: وضعیت بخشی از اقتصاد ما با توجه به تکانه تحریم رضایت‌بخش نیست و باید با سیاست مناسب و به سرعت از این شرایط عبور کنیم.

معاون رئیس جمهور گفت: حوزه ارز و دلار با مشکلاتی مواجه هستیم که نیازمند اصلاح سیاست‌های پولی مناسب توسط دولت هستیم؛ امیدواریم با تلاش بیشتر همکارانم این مشکل برطرف شود.

نوبخت ابراز کرد: تا این تاریخ حوزه سیاست‌های مالی شرایطی را طی می‌کند که توانستیم طی ۶ماهه نخست، سال ۱۵۴ هزار میلیارد تومان منابع پیش بینی شده را تحصیل و به خزانه واریز نماییم.

وی بیان کرد: ۱۳۶هزار میلیارد تومان برای اعتبارات هزینه‌ای صرف کردیم.

رئیس سازمان بودجه و برنامه ریزی کشور عنوان کرد: در این ۶ ماه همه یارانه‌ها به موقع پرداخت شد؛ همه حقوق و مزایا کارمندان بدون هیچ کم و کاستی و اثر تحریم پرداخت شده است.

این مسئول اذعان داشت: تا به امروز از ۱۲ هزارو ۶۰چ میلیارد تومان طلب گندم‌کاران به میزان ۱۱هزار میلیارد تومان پرداخت کردیم.

وی تصریح کرد: در این جلسه اعلام می‌کنم تا قبل از مهرماه با همه گندم‌کاران تسویه حساب خواهیم کرد.

نوبخت افزود: تا این لحظه ۶هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پاداش فرهنگیان را پرداخت کردیم.

معاون رئیس جمهور گفت: ۲۷هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت شد و تخصیص ما ۳۱هزار میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: باید قبول کنیم بخشی از اقتصاد ما دچار شوک و تکانه شده است اما بخش‌های دیگر زنده و پویا فعالیت می‌کند.

رئیس سازمان بودجه و برنامه ریزی خاطرنشان کرد: مسال در طرح‌های عمرانی وضعیت خوبی داریم و آماده می‌شویم که تخصیص ۲هزار میلیاردی را پرداخت کنیم.

وی تشریح کرد: در تبصره ۱۸ که با همکاری نمایندگان مجلس به تصویب رسید بالغ بر ۶۵هزار و ۴۰۰میلیارد تومان برای تولید و اشتغال دیدیم.

این مسئول اضافه کرد: از این رقم می‌توانید تا سقف ۱۰۰هزار واحد فرسوده در شهرها را بازسازی و ۵۰هزار مسکن روستایی را احداث کنید.

وی ابراز کرد: از مدیران و نماینده عالی دولت در استان میخواهم که فعال باشند و بدانند که پول برای همه طرح‌ها و برنامه ها وجود دارد.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: مدیران با شجاعت بیشتری از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای پروژه ها استفاده کنند، ما می‌دانیم که تولیدکنندگان با مشکلاتی مواجه هستند.

نوبخت افزود: من باید از واحدهای تولیدی عذرخواهی کنم؛ میدانیم که شوک اقتصادی به بازار وارد شد، کشور ما بزرگ است و قطعا بخش‌های مختلف تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

وی در پایان گفت: در ماه‌های اخیر مقداری تکرر بخشنامه ها را داشتیم که ان شاالله به‌  ثبات می‌رسد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار