ایران جانبی

» مهلت ثبت نام تسهیلات کرونا تمدید شد
کد خبر: 211038
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
شاخص : مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات کرونا در سامانه «کارا» تا پایان تیرماه امسال تمدید شد.

به گزارش شاخص نیوز:رضا گروسی اظهارکرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا بخشی از بنگاه‌های اقتصادی که شامل ۱۴ رسته شغلی و بیش از ۵۰۰ زیر رسته می‌باشد مشمول دریافت تسهیلات کرونا شده‌اند.

به گزارش مهر، وی افزود: در این راستا ضمن اقدامات لازم در اداره کار استان با ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات کرونا به تمام دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل و تشکیل جلسات توجیهی و آموزشی با دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل و اطلاع رسانی کامل در رسانه‌های محلی در خصوص پرداخت تسهیلات کرونا پیگیری‌های لازم صورت گرفته است.

گروسی یادآور شد: با تصویب کارگروه مقابله با پیامد‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا کارفرمایان و خویش فرمایان برای برخورداری از این تسهیلات با توجه به تمدید پرداخت تسهیلات کرونا باید به سامانه «کارا» به نشانی kara.mcls.gov.ir مراجعه و در این سامانه ثبت نام کنند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از آنجایی که پرداخت تسهیلات کرونا فقط با اقدامات دستگاه اجرایی و پرداخت توسط بانک‌های عامل ممکن خواهد شد لذا تاکنون بیش از ۴۶۲۳ پرونده برای اشتغال ۸۰۶۳ نفر به مبلغ ۷۸۹ میلیارد ریال به بانک‌های عامل ارسال شده است.

وی اظهارکرد: در این میان بانک‌های عامل با پرداخت ۶۵۸ میلیون ریال به مشاغل آسیب دیده از کرونا تسهیلات پرداخت کرده‌اند که رقم قابل توجهی نیست و باید سرعت کار بالا برود.

گروسی اضافه کرد: سهم استان قزوین بالغ بر ۷۳۱ میلیارد تومان است و فرصت محدودی برای برخورداری از این اعتبارات باقی مانده که انتظار داریم سرعت رسیدگی پرونده و پرداخت‌ها در بانک‌ها عامل افزایش یابد تا این تسهیلات که می‌تواند بخشی از مشکلات آُسیب دیدگان را حل کند بازگشت نخورده و به استان‌های دیگر تخصیص نیابد.

وی گفت: نگران هستیم در فرصت باقیمانده ثبت نام و بررسی پرونده‌ها تکمیل نشده و تعداد زیادی از نیازمندان و آسیب دیدگان از این کمک‌های حمایتی دولت محروم شوند لذا درخواست می‌کنیم دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در این زمینه احساس مسئولیت بیشتری کرده و در زمان کم باقیمانده امکان برخورداری جمع بیشتری از آسیب دیدگان ناشی از کرونا از تسهیلات دولتی را مهیا کنند.

گروسی اظهارکرد: صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا تا پایان تیرماه فرصت دارند برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت در سامانه کار ثبت نام کنند.

منبع: صراط

انتهای پیام /900

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار