مهلت مراجعه مشمولان غایب تا ۲۰ شهریور تمدید شد
کد خبر: 111231
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
شاخص : رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تا روز ۲۰ شهریور ماه مهلت مراجعه مشمولان غایب برای تعیین وضعیت‌شان تمدید شده است.

به گزارش شاخص نیوز، سردار حمید صدرالسادات رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تعدادی از مشمولان غایب شناسایی شدند و برای آنها پیامکی فرستاده شد.
وی افزود: از این دسته از افراد درخواست شد تا برای تعیین وضعیت سربازی خود به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کنند.
صدرالسادات گفت: تاکنون ۱۵ هزار نفر به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کردند و تصمیم بر آن شد تا این مهلت تا ۲۰ شهریور ماه تمدید شود.
روند دستگیری سربازان غایب ادامه دارد

همچنین یک منبع آگاه در سازمان وظبقه عمومی از ادامه دستگیری‌های سربازان غایب خبر داد و گفت: روند بازداشت و ارجاع به دستگاه ذی ربط برای سربازان غایبان زیر ۸ سال ادامه دارد.

وی افزود: پس یقینا ارسال پیامک‌ها برای این دسته از سربازان غایب که شامل طرح تعیین تکلیف نیستند، قطع نشده است.

ارسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک به مشمولان غایب

ازسوی دیگر جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا امروز در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: با توجه به اینکه سازمان وظیفه عمومی ناجا طرح فراخوان و تعیین تکلیف مشمولان غایب را آغاز کرده و تاکنون حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک برای مشمولان غایب ارسال شده است.

تمدید مهلت تعیین تکلیف مشمولان غایب تا ۲۰ شهریورماه

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اعلام اینکه روند ارسال پیامک به مشمولان غایب تا چهار روز آینده ادامه خواهد داشت، از تمدید مهلت تعیین تکلیف مشمولان غایب تا ۲۰ شهریور ماه سال جاری خبرداد.

وی تاکید کرد: در مرحله بعدی، اخطاریه های ما برای مشمولان غایبی که وضعیت خدمت خود را تعیین تکلیف نکرده اند، صادر و به آدرس آنان ارسال می‌شود.

سردار کریمی تصریح کرد: ۱۵ هزار نفر از افراد دارای کارت های پایان خدمت یا معافیت از خدمت وظیفه عمومی که سوابق آنها به دلیل عدم اقدام آنها برای تعویض کارت های قدیمی خود با کارت هوشمند در سامانه های ما ثبت نشده بود، با دریافت پیامک برای بررسی وضعیت خود به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کردند.

ثبت نام ۷۳ هزار نفر در طرح جریمه مشمولان غایب

وی با بیان اینکه در سال جاری، حدود ۷۳ هزار نفر در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کرده اند، گفت: همچنین ۵۰۰ نفر از مشمولان غایب  که از خارج از کشور از طریق کنسولگری ها و نمایندگی های ایران ثبت درخواست کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه بیش از ۵ هزار نفر از مشمولان غایب برای اعزام به سربازی اقدام کرده اند، گفت: تعداد درخواست های اعزام به خدمت به شدت افزایش یافته و روز به روز به تعداد درخواست ها افزوده می شود.

ابلاغ اخطاریه های کتبی از طریق اداره پست یا کلانتری به مشمولان غایب

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: اخطاریه های کتبی نیز از طریق اداره پست یا کلانتری به مشمولان غایب ابلاغ می شود.

وی درباره تسهیلات اقساطی طرح جریمه مشمولان غایب، گفت: پیش از این در نظر داشتیم که ارائه تسهیلات اقساطی از طریق دو بانک “انصار و قوامین” صورت گیرد اما به منظور رفاه حال متقاضیان و تعلق نگرفتن سود بانکی، این اقدام از طریق سازمان وظیفه عمومی ناجا انجام می شود.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: مشمولان غایب پس از پرداخت یک سوم مبلغ جریمه و به همراه فیش واریزی به دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه و با تعیین تعداد اقساط، برگ های تقسیط را دریافت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت اقساط در هر بانکی انجام می شود، گفت: افراد با دریافت شناسه پرداخت، مبلغ جریمه را به صورت ماهیانه به حساب خزانه دولت واریز می کنند و سپس در سازمان وظیفه عمومی ناجا حسابرسی می شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا  خاطر نشان کرد: کسانی که تا شهریور امسال در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کردند می توانند حداکثر  از تسهیلات اقساط ۲۴ ماهه استفاده کنند اما افرادی که پس از پایان مهلت تعیین شده، اقدام کنند به ازای هر ماه تاخیر، یک ماه از حداکثر مدت زمان در نظر گرفته شده، کاسته می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار