ایران جانبی

» مهمترین ماموریت دستگاه‌های اجرایی حمایت از تولید است/ سازوکار بانک‌ها متناسب با شرایط بحرانی تولیدکنندگان نیست
کد خبر: 194069
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۴۵
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین:
شاخص : سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت: دستورالعمل‌ها و سیستم‌های بانکی متناسب با شرایط عادی مملکت است اما واحدهای تولیدی در شرایط عادی نیستند.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، با بیان اینکه کارگروه رفع موانع تولید استان به صورت منظم تشکیل می‌شود، اظهار کرد: در این جلسات گزارشی از پرداخت سیستم‌های بانکی به واحدهای تولیدی را رصد می‌کنیم و واحدهای مشکل‌دار هم که قبلا بررسی شدند، مصوبات و وضعیت اجرای آن‌ها با حضور دستگاه‌ها بازبینی می‌شود.

وی افزود: درواقع به صورت رو در رو واحدهای تولیدی و دستگاه‌های موثر در تولید مشکلات خود را در این جلسه بررسی می‌کنند و عمده مشکلات ما در راس تولید مربوط به سیستم مالی، بانکی، مواد اولیه، مالیات و تامین اجتماعی است.

حبیبی تاکید کرد: تصمیمات کارگروه تسهیل لازم‌الاجرا است و دستگاه‌ها باید به تصمیمات عمل کنند که بعد از هر جلسه این مصوبات به دستگاه‌های بانکی و سیستم اجرایی ابلاغ می‌شود.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین اضافه کرد: اکنون در سال رونق تولید به سر می‌بریم و شرایط بسیار ویژه است که شاهد تحریم‌های ظالمانه هستیم و بیشترین فشار به واحدهای تولیدی وارد می‌شود.

سیستم بانکی باید در نرخ بهره تجدید نظر کند

این مسئول گفت: البته ما در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توانستیم گام‌های موثری را برداریم و این موضوع باعث شد تا توان خود را نمایان کنیم.

حبیبی تصریح کرد: همه دستگاه‌ها باید حمایت کنند و مهمترین ماموریت دستگاه‌های اجرایی حمایت از تولید است که مهار بیکاری و ایجاد اشتغال را در پی خواهد داشت.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین تاکید کرد: بانک‌ها همراهی لازم را دارند اما توقع و شرایط به گونه‌ای است که باید بیش از این بانک‌ها در میدان حمایت از تولیدکنندگان باشند.

حبیبی خاطرنشان کرد: دستورالعمل‌ها و سیستم‌های بانکی متناسب با شرایط عادی مملکت است اما واحدهای تولیدی در شرایط عادی نیستند.

این مسئول اضافه کرد: با وجود شرایط سخت اقتصادی، تحریم‌ها، مشکلات مواد اولیه و همچنین افزایش قیمت‌ها نوع نگاه سیستم بانکی باید متفاوت از قبل و متناسب با شرایط بورس تغییر پیدا کند.

حبیبی در پایان بیان کرد: توقع و انتظار بخش تولید از سیستم بانکی این است که باید شرایط را تسهیل و در نرخ بهره بانکی تجدید نظر کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار