مواد مخدر علت اصلی نیمی از طلاق‌ها در قزوین/ حمایت از افراد آسیب‌دیده در امر اعتیاد ضروری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86563
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
در اولين همايش دعوت از خيرين مبارزه با مواد مخدر مطرح شد؛
شاخص : استاندار قزوين در اولين همايش دعوت از خيرين مبارزه با مواد مخدر گفت: حمایت از افراد آسیب‌دیده در امر اعتیاد به عنوان بیمار ضروری است و بايد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر مردمی شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، اولین همایش دعوت از خیرین مبارزه با مواد مخدر در قزوین به منظور جلب مشارکت های مردمی و صیانت از آسیب دیدگان اعتیاد برگزار شد.

فریدون همتی در این مراسم اعلام کرد: براساس آمار ۲ تا ۲٫۵ درصد جمعیت کشور معتاد و ۹۷ درصد جامعه پاک هستند و چگونه نمی توانیم این ۲ درصد را حل کرده و به دامان جامعه بازگردانیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: در حال حاضر یک هزار نفر معتاد متجاهر در استان داریم و بیشتر معضلات اجتماعی نیز از سوی این افراد صورت می گیرد و برای هدایت این افراد به کمپ ها و ترک اعتیاد آنها باید تلاش کنیم.

این مسئول با تاکید براینکه حمایت از افراد آسیب دیده در امر اعتیاد به عنوان بیمار ضروری است، خاطرنشان کرد: اگر امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر مردمی شود نتیجه ی بهتری حاصل خواهد شد.

همتی از مردم به ویژه مدیران دستگاه ها خواست برای ریشه کنی معضل اعتیاد با متولیان این امر همکاری بیشتری داشته باشند.

رحیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هم در این مراسم با اشاره به لزوم آگاه سازی جامعه افزود:  نیمی از پرونده ها در نیروی انتظامی و دستگاه قضا به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مواد مخدر مرتبط است به طوری که در بحث طلاق بیش از نیمی از علل وقوع این امر به مواد مخدر ارتباط دارد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار