ایران جانبی

» موافق حضور سلبریتی‌ها در هفته فرهنگی قزوین نیستم/ سازمان فرهنگی ورزشی ظرفیت‌های بومی را مورد توجه قرار دهد
کد خبر: 194399
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱:۲۳
عضو شورای شهر قزوین:
شاخص : عضو شورای شهر قزوین گفت: باتوجه به بضاعت‌های بالای فرهنگی و هنری استان قزوین بدون شک می‌توان از این ظرفیت‌های بومی بهره‌مند شد و موافق حضور چهره‌ها و به نوعی سلبریتی‌ها به مناسبت هفته فرهنگی قزوین نیستم.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، سوم تا ۹ شهریور ماه سال جاری به مناسبت سالروز انتخاب قزوین به عنوان پایتخت دولت صفوی، هفته فرهنگی قزوین نامگذاری شده است.

هفته فرهنگی قزوین با شعار “قزوین شاداب نزدیک ترین مقصد” برنامه‌های خود را پیش می‌برد، با توجه به ظرفیت‌ها و پیشینه تاریخی و فرهنگی که قزوین دارد بدون شک در حوزه‌های مختلف می‌توان قزوین را معرفی کرد.

اما آنچه که این روزها مورد انتقاد اهالی فرهنگ و هنر این دیار قرار گرفته این است که چندین سال است به اسم هفته فرهنگی قزوین، از چهره‌های خارج از استان و به اصطلاح سلبریتی‌ها استفاده می‌شود که هیچ تناسبی با عنوان و هدف این هفته ندارد.

فرج الله فصیحی رامندی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: باتوجه به بضاعت‌های بالای فرهنگی و هنری استان قزوین بدون شک می‌توان از این ظرفیت‌های بومی بهره‌مند شد و موافق حضور چهره‌ها و به نوعی سلبریتی‌ها به مناسبت هفته فرهنگی قزوین نیستم.

وی افزود: سازمان فرهنگی ورزشی مسئولین اجرای برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین را برعهده دارد و اعضای شورا دخالت زیادی در این موضوع ندارند لذا برنامه‌ها باید منطبق با فرهنگ و سنت بومی استان باشد.

عضو شورای شهر قزوین با بیان اینکه قزوین به عنوان شهری با سابقه تاریخی و فرهنگی است، گفت: قطعا نسبت به عدم توجه به ظرفیت‌های بومی در هفته فرهنگی قزوین به سازمان فرهنگی ورزشی تذکر خواهیم داد.

رامندی ادامه داد: با توجه به اینکه هفته فرهنگی قزوین هر سال برگزار می‌شود، می‌توان در زمینه‌های مختلف از جمله شخصیت‌ها، معرفی مشاهیر فرهنگی و ادبی، شخصیت‌های مذهبی و تاریخ و دوران پایتختی قزوین کار کرد.

وی ابراز کرد: کارهای فرهنگی هزینه‌بر است اما باید در اجرای آن به طور کارشناسی و با نگاه ویژه ورود کرد چراکه استفاده از چهره‌های خارج از استان طبیعتا هزینه‌های مضاعفی به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار