ایران جانبی

موج افزایش قیمت در بازار آهن - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 200178
تاریخ انتشار: 8 دسامبر 2019 - 11:40
شاخص : گزارش میدانی حاکی از آن است که موج افزایش قیمت ها بار دیگر سبب نگرانی مصرف کنندگان آهن در بازار شده است. البته در این شرایط اظهار نظرهای ...

به گزارش شاخص نیوز:گزارش میدانی حاکی از آن است که موج افزایش قیمت ها بار دیگر سبب نگرانی مصرف کنندگان آهن در بازار شده است. البته در این شرایط اظهار نظرهای غیر کارشناسانه و وعده وعیدهای کاهش نرخ آهن آلات به خصوص میلگرد آجدار به کمتر از ۳ هزار تومان به ازای هر کیلو سبب گشت تا صفی طویل از متقاضیان خرید که در انتظار کف قیمت های بازار بودند تشکیل شود.

روز شنبه با شدت گرفتن برخی بدبینی ها شاهد اوردوز قیمت ها در بسیاری از بازار ها به خصوص بازار میلگرد آجدار بوده ایم. فرجام کار بازار میلگرد آجدار در روز شنبه بنابر برخی شنیده ها در دامنه قیمتی حدود ۴۴۰۰ تومان تا ۴۷۰۰ تومان به ازای هر کیلو   بین ۰ تا ۱۰۰ تومان افزایش قیمت نسبت به روز پنج شنبه هفته گذشته و اعلام میانگین افزایش قیمت روز میلگرد  در حدود ۶۰ تومان بوده ایم. در نخستین روز هفته بازار مقاطع طویل فولادی تحت تاثیر برخی التهابات بازار ارز و مهم تر از آن بدبینی هایی بود که در کانال ها و گروهها و محافل مختلف و متعدد فضای مجازی از سمت تحلیل گران ریز و درشت بازارهای ارز و طلا  از روز پنج شنبه مخابره می گردید و بطوریکه دیدیم و شنیدیم؛ برخی کمربندهای خود را برای شیرجه در بازارهای کالایی محکم کرده بودند که عاقبت آن هم افزایش قیمت برخی از بازارهای بنیادین از جمله ارز، طلا و فولاد در فعالیت بازارهای شنبه بود.

از این رو اگر دولت و بانک مرکزی به عنوان صاحبان قدرت نتوانند در نظم دهی بازار نقش خود را به خوبی ایفا کنند بار دیگر شاهد اعمال نظر های غیرکارشناسانه جمعی از فعالان بازار خواهیم بود که شرایط خرید آهن آلات را برای متقاضیان در صف انتظار به مراتب دشوارتر می کنند.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار