ایران جانبی

» موسسه آموزش عالی رجا به دانشگاه تبدیل شد
کد خبر: 163722
تاریخ انتشار: 12 می 2018 - 2:10
رییس دانشگاه رجاء:
شاخص : رییس دانشگاه رجاء گفت: هفته گذشته بعد از 6 سال تلاش و پیگیری مصادف با اعیاد شعبانیه موسسه آموزش عالی رجا به‌عنوان دانشگاه پذیرفته شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آرش حاجی کریمی رییس دانشگاه رجاء در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: این مرکز بر اساس مصوبات شورای انقلاب فرهنگی و ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال ۱۳۷۴ در شهر قزوین تاسیس شد.

وی افزود: این واحد آموزشی در سال ۸۵ بالغ بر ۳ هکتار فضای آموزشی در ساختمان اول احداث و در سال ۹۰ با احداث ساختمان دوم فعالیت خود را گسترش داد.

این مسوول با بیان اینکه موسسه آموزش عالی رجا به عنوان اولین موسسه در سال جدید به دانشگاه تبدیل شد، تشریح کرد:  هفته گذشته بعد از ۶ سال تلاش و پیگیری مصادف با اعیاد شعبانیه، موسسه آموزش عالی رجا به‌عنوان دانشگاه پذیرفته شد.

حاجی کریمی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵ هزار و ۱۷۰ دانشجو در رشته‎‌های مختلف در حال تحصیل هستند، ابراز کرد: این دانشگاه در ۳ گروه علوم انسانی با ۱۳۰۰ دانشجو، فنی و مهندسی با ۱۷۰۰ دانشجو و دانشکده علوم اجتماعی با ۱۴۰۰ دانشجو در ۴۷ رشته فعال است.

رییس دانشگاه رجاء در ادامه اذعان داشت: این مرکز از نظر میزان دانشجو در رتبه اول بعد از دانشگاه آزاد اسلامی و بین‌‎الملل قرار دارد.

وی بیان کرد: با توجه به شعار این مرکز در سال جدید” دانشگاه کارآفرین و کیفیت محور” سعی کردیم مطابق با بازار کار به دنبال رشته‌های بین رشته‌ای باشیم.

حاجی کریمی عنوان کرد: از آنجایی که یافتن کار و اشتغال از دغدغه‎‌های مهم فارغ التحصیلان است سعی کردیم با بهبود کیفیت آموزش و کارآفرینی این مشکل را برطرف سازیم.

رییس دانشگاه رجاء گفت: طی تفاهم نامه‌هایی با حوزه‌های شهرداری و استانداری و ارتباط با واحدهای صنعتی از ظرفیت دانشجویان به دنبال جذب دانشجویان در بازار کار هستیم.

رشته‌های پیراپزشکی به دانشگاه رجاء اضافه می‌شود

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار فارغ التحصیل از دانشگاه داریم، اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشتر رشته‌های دانشگاه کاربردی هستند حدود ۸۵ درصد از دانشجویان جذب بازار کار شدند.

حاجی کریمی ابراز کرد: طی مذاکراتی با رییس دانشگاه علوم پزشکی و پیراپزشکی در نظر داریم ساختمان شماره ۳ را به دانشکده پیراپزشکی اختصاص دهیم.

این مسوول بیان کرد: دانشگاه رجا دارای ۴۰ عضو هیئت علمی تمام وقت، ۱۰ عضو هیئت علمی نیمه وقت و ۲۰۰ استاد است.

وی ابراز کرد: ما علاوه بر واحدهای آموزشی و محوطه ۲ فضای ورزشی روباز، ۲ فضای سرپوشیده و یک سالن ۸۰۰ متری برای دانشجویان تربیت بدنی داریم که بعد از اتمام ساعات کلاس این فضا را در اختیار مردم شهر قرار می‌دهیم تا علاوه بر درآمدزایی از این ظرفیت نیز استفاده شود.

حاجی کریمی با اشاره به استقرار دفتر مرکزی وزارت علوم در این مرکز گفت: سال گذشته ۲۱۷ کار فرهنگی انجام شد که توانست پیش بینی لازم را محقق سازد.

رییس دانشگاه رجا بیان کرد: سال گذشته ۲ هزار دانشجو در این مرکز ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۷۰۰ نفر ثبت قطعی صورت گرفت.

وی تشریح کرد: از سال گذشته این دانشگاه به صورت هیئت امنایی اداره می شود و در نظر داریم با تشکیل کانون فارغ التحصیلان و ارتباط با آن‌ها برای ایجاد کار دانشجویان جدید استفاده کنیم.

این مسوول با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه رجا بومی است، گفت: ۷۲ درصد از ظرفیت دانشجویان بومی هستند و ۱۰۰ نفر ظرفیت خوابگاهی برای دانشحویان غیربومی در نظر گرفته ایم.

حاجی کریمی ابراز کرد: در نظر داریم با توجه به نیاز بازار در آینده در رشته‌های مدیریت، حسابداری و تربیت بدنی تحصیلات تکیملی مقطع دکترا را وارد و دانشجو جذب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما ظرفیت مناسبی را برای برگزاری سایت‌ها و کارگاه ها در نظر گرفتیم به طوری که هیچ کارگاهی خارج از دانشگاه نداریم.

این مسوول گفت: ما علاوه بر ایجاد ظرفیت دانشجویان از تسهیلات دانشجویی و تخفیفات دانشگاهی از ظرفیت خیرین استان تحت عنوان نذر فرهنگی جهت تامین شهریه دانشگاه نیز استفاده می کنیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵ خیر در حوزه های مختلف فرهنگی با ما همکاری دارند.

رییس دانشگاه رجا بیان کرد: در حال حاضر ۳ تا فصل نامه علمی اقتصاد، مدیریت و حسابداری داریم که مقاله‌های دانشگاهی در آن چاپ می شوند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار