کودک آزاری بیشترین موضوع در اورژانس اجتماعی قزوین است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166149
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
مدیرکل بهزیستی استان:
شاخص : مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در 2 ماه نخست امسال بیشترین تماس‌ با اورژانس اجتماعی قزوین مربوط به کودک آزاری بوده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا وارثی با بیان اینکه کودک‌آزاری بیشترین موضوع در اورژانس اجتماعی قزوین است، اعلام کرد: در ۲ ماه نخست امسال حدود ۱۵ درصد از تماس‌های اورژانس اجتماعی قزوین مربوط به کودک آزاری بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: در این مدت ۴۳۹ تماس با خط تلفن اورژانس اجتماعی (۱۲۳) برقرار شده که ۶۴ مورد مربوط به کودک‌آزاری بوده است.

این مسوول خاطرنشان کرد: سوء رفتار با کودکان که از آن به عنوان کودک آزاری یاد می شود یکی از هولناک ترین آسیب های اجتماعی بوده که امروزه در حال تبدیل به یک چالش اساسی و بحران اجتماعی است.

وارثی در ادامه گفت: بعد از کودک‌آزاری، اختلافات خانوادگی با حدود ۱۳ درصد و همسر آزاری با ۲٫۵ درصد بیشترین تماس‌های اورژانس اجتماعی را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: کودکان و همسران آزار دیده، افرادی که قصد خودکشی دارند، کودکان کار و دختران و پسران فراری از منزل گروه‌های هدف اورژانس اجتماعی هستند.

این مسوول با اشاره به اینکه در حال حاضر اورژانس اجتماعی در شهر‌های قزوین، تاکستان، بویین زهرا، الوند، محمدیه، آبیک و اقبالیه فعالیت دارد، افزود: بمنظور مداخله مطلوب در آسیب های اجتماعی با راه اندازی ۴ دستگاه اورژانس اجتماعی جدید در استان فعالیت این مراکز به ۷ دستگاه افزایش یافت.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار