موفقیت قزوین در گرو توجه به مستندات سفر رهبری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62563
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
در جلسه معارفه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری قزوین مطرح شد
شاخص : در جلسه معارفه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری قزوین با بیان توجه بر مستندات سفر مقام معظم رهبری به قزوین بر لزوم بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌های استان به عنوان یک فرصت طلایی در اقتصاد و اشتغال کشور تاکید شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جلسه معارفه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری قزوین عصر روز دوشنبه در سالن همایش استانداری با حضور مسئولین دستگاه‌های استانی و کشوری برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در این مراسم ضمن تسلیت امام شهادت امام علی(ع) و توجه به وصایای آن حضرت گفت: ما باید راه امام اول شیعیان را ادامه داده و به وصایای آن حضرت عمل کنیم.

امام جمعه قزوین با  توجه به وصیت امیرالمومنین(ع) به تقوا افزود: به دنبال دنیا نروید بگذارید دنیا به دنبال شما بیاید.

وی در ادامه بیان کرد: ما باید دشمن ستمگران باشیم چراکه در بعضی اتفاقات سیاسی و بین‌المللی که رخ می‎دهد، برخی خود را لو داده و در صف ستمگران می‌ایستند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به سفارش امام علی(ع) به نماز به عنوان عمود دین اظهار کرد: حضور مسئولین در مساجد محلی و اداری به عنوان مشوق برای مردم بوده و به نوعی امر به معروف و نهی از منکر است.

مرتضی روزبه استاندار قزوین در ادامه این برنامه با اشاره به آستانه ورود برنامه ششم توسعه کشور اظهار کرد: راه‌اندازی مجدد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را به فال نیک گرفته و امیدوارم در حیات مجدد این سازمان به مناطق نیز  توجه ویژه شود.

وی در ادامه افزود: محصول برنامه سازمان‌ها در قبل و بعد از انقلاب با بزرگ شدن تهران و چندین کلان شهر شروع شد که این واقعا مطلوب نیست چراکه اگر با منتج شدن نتایج؛ بسیاری از مناطق کم دیده شوند یا اصلا دیده نشوند توسعه متعادل ملی محقق نخواهد شد.

قزوین در برنامه پنجم توسعه آنچنان که باید دیده نشد

روزبه در خصوص استان قزوین و بخش شاخص‌های استانی خاطرنشان کرد: در برنامه‌های گذشته قزوین آنچنان که باید دیده نشد و این مصادف با تغییر دولت و نوسانات قیمتی نفت بود.

این مسئول با اشاره به رویکرد اقتصاد مقاومتی که عملکرد جدی آن توجه به درون است، گفت: همه ظرفیت‌ها و موقعیت‌های کشور باید به یک فرصت طلایی برای اقتصاد و اشتغال تبدیل شود.

روزبه با اشاره به حیات مجدد سازمان برنامه‌ریزی و مدیریت بیان کرد: امیدواریم این حرکت جدید موجب تحول‌های کارساز به خصوص در برنامه ششم باشد.

وی همچنین به سیاست رهبر معظ انقلاب در رویکرد ملی و استانی طی سفر سال ۸۲ به استان اشاره کرد و اذعان داشت: رهبری بر مشکلات اساسی منطقه انگشت گذاشته بودند و اساسا باید در ستاد مطالعه و تدوین برنامه‌ها مدنظر قرار گرفته شده و در برنامه ششم عملی شوند.

استاندار قزوین اضافه کرد: تلاش ما برای برون رفت از منجلاب و مشکلات در گرو توجه به مستندات سفر رهبری به قزوین است که متاسفانه نتوانستیم به آن‌ها دسترسی داشته باشیم و امیدواریم در برنامه ششم این فرصت طلایی را از دست ندهیم.

روزبه در ادامه تشریح کرد: همکاری کارشناسان دستگاه‌های اجرایی در آستانه تقارن احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و تدوین برنامه ششم در استفاده از فرصت‌ها برای ایجاد طرح‌های جدید و جنسی متفاوت با برنامه پنجم است.

وی در پایان با معرفی ابوالفضل یاری به عنوان رئیس جدید مدیریت و برنامه ریزی استان که از مرحله کارشناسی در این سازمان ایفای وظیفه کرده‌ و پله پله با تلاش به مرحله سرپرستی رسیده بودند، گفت: امیدوارم با همکاری تیم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بتوانیم شرایط مناسبی را در برنامه ششم فراهم سازیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “موفقیت قزوین در گرو توجه به مستندات سفر رهبری”

  1. کلامی گفت:

    خدا این استاندار سخت کوش و مدبر را حفظ کند که به دور از سیاسیت بازی کار و انتصاب می کند
    همین که شخصی را از دل یک سازمان بنا بر توانمدی نه گرایشات سیاسی بر راس یک سازمان مهم قرار می دهد نشان دهنده ی همین امر مهم است
    اجرکم عندالله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار