مکتب اسلامی، رهبری و مردم مثلث پیروزی انقلاب/ دشمنان در برابر انسجام و اتحاد ملت ایران ناتوان شده‌اند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92383
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۷:۲۵
مسئول فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:
شاخص : مسئول فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به مکتب اسلامی، رهبری و مردم  به عنوان مثلث پیروزی انقلاب، تاکید کرد: انسجام و اتحاد ملت محکم‌ترین سلاح در برابر دشمنان است.  

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا اکرمی٬ مسئول فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در سخنرانی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در قزوین با اشاره به اینکه تاریخ چراغ راه بینش‌هاست، اظهار کرد: جوانان باید مطالعه تاریخ را جزء برنامه‌های مهم خود در اوقات فراغت قرار دهند تا با حوادث گذشته‌گان آشنا شوند.

این مسئول با تاکید بر مطالعه تاریخ مشروطه و پهلوی گفت: با نگاه به تاریخ در می‌یابیم که محمدرضا پهلوی و پدرش کشور را چگونه در اختیار بیگانگان قرار داده و خود به فرمان آن‌ها روی کار آمدند و در نهایت با خفت تمام از قدرت برکنار شدند.

اکرمی با بیان اینکه ایران اسلامی تا ۲۲بهمن ۵۷ وابسته به کاپیتالیسم، امپریالیسم، کمونیسم، سوسیالیسم و مارکسیسم بود، خاطرنشان کرد: در آن زمان این مکاتب ادعا می‌کردند دین افیون جامعه و وعده بهشت اغنیا، برای فقرا است.

مسئول فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ایران در سال‌های قبل از انقلاب تحت سلطه کامل آمریکا قرار داشت، یادآور شد: شاه پهلوی کشور را به عنوان جزیره‌ای امن برای مستکبران جهانی تبدیل کرده بود.

وی در خصوص چرایی پیروزی انقلاب اسلامی در فضای خفقان و کفرآمیز آن زمان، تشریح کرد: مکتب اسلامی، رهبری و مردم مثلث پیروزی بودند که معجزه ۲۲بهمن را به وجود آوردند.

این مسئول تصریح کرد: ملت ایران در راه انقلاب و اسلام، بسیاری از سختی‌ها و تحریم‌ها را تحمل کرده و شهدای تقدیم کردند اما حمایت از مکتب و رهبر خود را رها نکردند.

اکرمی تاکید کرد: امنیت، استقلال و افتخار امروز کشور ایران به برکت برخورداری از مکتب، رهبری و ملت همیشه حاضر در صحنه است.

مسئول فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه اراده مردم محکم‌ترین سلاح در برابر دشمنان است، گفت: حتی سلاح‌های اتمی هم نمی‌توانند به اتحاد و انسجام مردم نفوذ کنند چه بسا کشورهای همسایه دارای سلاح‌های اتمی بوده اما گوش به فرمان آمریکا و مستکبران جهانی هستند.

این مسئول با اشاره به لزوم حفظ انسجام و عدم اتهام و توهین به یکدیگر در جامعه، بیان کرد: پس از ۳۷سال ملت ایران موظف‌اند این مثلث پیروزی، اتحاد و اخلاق را در جامعه حفظ کنند.

وی اضافه کرد: قدرت منطق و گفتمان بود که موجب موفقیت ایران در مذاکره ۵+۱ شد.

اکرمی در پایان خاطرنشان کرد: اهداف مشترک و اصول واحد را باید شناخت و از آن برای ایجاد جاذبه و تعهد در جامعه بهره برد تا جمهوری اسلامی ایران همیشه با اقتدار و پایدار بماند.

انتهای پیام /۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار