ایران جانبی

» مکتب حسینی و زینبی بهترین الگوی تربیتی برای فرزندان است
کد خبر: 147102
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۲
کارشناس مسائل دینی:
شاخص : کارشناس مسائل دینی گفت: بهترین الگوی تربیتی برای فرزندان نیز آموختن فرهنگ حسینی و عاشورایی و هدایت آن‌ها در مراسمات مذهبی و الگوگیری از زندگی ائمه (ع) است

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ همایش “یاس‌های سه ساله عصر روز گذشته همزمان با سوم محرم‌الحرام و سالروز شهادت حضرت رقیه(س) با حضور اقشار مختلف مردم و با سخنرانی حجت الاسلام علیرضا آشوری در حسینیه امامزاده حسین (ع) برگزار گردید.

حجت الاسلام آشوری در این همایش با اشاره به شخصیت والای حضرت رقیه(س) اظهار کرد: این خردسال مظلوم پس از تحمل روزهای سخت، مظلومانه در خرابه‌های شام جان سپرد و به دیدار پدر و اجداد طاهرینش شتافت.

وی افزود: حضرت رقیه(س) گواه ظلم و ستم یزیدیان است که حتی به کودکان خردسال که مظلومانه عزیزان خود را می‌طلبیدند رحم نکرده و بی‌رحمانه‌ترین رفتار را که بر هیچ بشری روا نیست در حق خاندان عصمت و طهارت(ع) مرتکب شدند.

کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه امروز نیز این نوع رفتارهای ظالمانه با مسلمانان را در جهان مشاهد می‌کنیم افزود: همایش “یاس‌های سه ساله” با هدف فرهنگ سازی عفاف و حجاب و الگوگیری از حضرت رقیه(س) به ویژه برای پایبندی دختران خردسال بر شعائر اسلامی برگزار می‌گردد.

وی ادامه داد: مادران این مرز و بوم باید برای تربیت فرزندانی پاک و صالح در جامعه اسلامی تلاش کنند تا از اخلاق حسینی و زینبی بهرمنده باشند.

آشوری توضیح کرد: متاسفانه امروز شاهد هستیم که به علت شرایط اقتصادی زنان و مادران در جامعه اسلامی مجبور به اشتغال و فعالیت در بیرون از منزل هستند که این امر موجب دور شدن آن‌ها از رسالت واقعی خود و بی توجهی به تربیت فرزندان شده است.

تربیت سالم فرزندان یکی از حقوق آن‌ها به شمار می‌رود

کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه تربیت سالم فرزندان یکی از حقوق آن‌ها به شمار می‌رود عنوان کرد: کودکان و خردسالان از فطرت و روح پاکی برخوردار هستند و این سن بهترین فرصت برای تربیت درست آن‌ها با الگوگیری از اهل بیت (ع) است تا والدین فرزندانی صالح به جامعه تحویل دهند.

وی بیان کرد: افراد در سنین کودکی از والدین و اطرافیان خود الگوگیری می‌کنند لذا این سن فرصت مناسبی است تا والدین وقت خود را بیشتر صرف تربیت کودکان کنند تا از آینده آن‌ها واهمه نداشته باشند و نسلی مفید برای کشور باشند.

آشوری در ادامه احترام به پدر و مادر را از حقوق مهم و ضروری دانست که بر عهده فرزندان است و گفت: متاسفانه امروز در برخی موارد شاهد بی‌توجهی فرزندان به والدین خود هستیم که همین مسئله مشکلات زیادی را در زندگی‌های شخصی آن‌ها به وجود آورده است.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه والدین باید می‌خواهم اسم را برای فرزندان خود انتخاب کنند افزود: وظیفه‌ای که پدر و مادران در حق فرزندان خود دارند انتخاب بهترین اسم برای آن‌ها است چراکه در روز قیامت باید برای این امر جواب‌گو باشند و بهترین نام‌ها اسماء متبرکه اهل بیت (ع) است .

وی توضیح داد: این کودکان سه ساله، مادران آینده کشور ما هستند و بهترین الگوی تربیتی برای فرزندان نیز آموختن فرهنگ حسینی و عاشورایی و هدایت آن‌ها در مراسمات مذهبی و الگوگیری از زندگی ائمه (ع) است تا بهترین مادران وارد عرصه جامعه شوند.

وی در پایان افزود: مادران امروز برای تربیت دینی و اسلامی فرزندانشان بهتر است از کارشناسان و مشاوران در این حوزه کمک بگیرند.

انتهای پیام/ ۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار