میدان تره‌بار قزوین ساماندهی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61542
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۴ - ۲:۱۸
در راستای برطرف‌سازی بی‌نظمی‌ها
شاخص : میدان تره‌بار قزوین با همکاری اتحادیه بنکدران میوه و تره‌بار استان و نیروی انتظامی ساماندهی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، در نشست ساماندهی میدان تره‌بار قزوین که پیش‌ازظهر امروز در فرمانداری این شهر برگزار شد تصمیم گرفته شد تا قرارداد دو سال پیش بین اتحادیه بنکدران میوه و تره‌بار استان و نیروی انتظامی که به علت عدم همکاری دوطرف اجرا نشده بود به مدت یک ماه در دستور کار قرار گیرد.

سرهنگ رجبعلی امینی جانشین فرمانده انتظامی شهرستان قزوین در این جلسه با بیان اینکه میدان تره‌بار قزوین ۲۰ سال پیش برای جمعیتی چون ۲۰۰ هزار نفر طراحی شده است، گفت: هم‌اکنون این میدان جوابگوی جمعیت ۶۰۰ هزار نفری قزوین نیست.

وی افزود: برای حل مشکل ترافیک این میدان تره‎بار باید از ورود و خروج ماشین‌های شخصی و هم‌چنین توقف بیش از اندازه ماشین‌های سنگین در آنجا جلوگیری کرد.

در این نشست حمید علایی نماینده راهور هم نبود بارانداز برای بارگیری را مهم‌ترین مشکل در این زمینه عنوان کرد و یادآور شد: استفاده از پارکینگ جمهوری در آن منطقه راه حلی برای رفع مشکل بارانداز است.

علی‌اکبر کبیری معاون امور بازرگانی و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به عرضه کنندگان میوه‌های غیرقانونی بدون کسب مجوز و پروانه بهره‌برداری تصریح کرد: این بارفروشان دسته دو که با هماهنگی حجره‌داران در جلوی حجره‌ها فعالیت می‌کنند موجب بروز معضلات اجتماعی و افزایش قیمت‌ها و ترافیک شده است.

وی خاطرنشان کرد: لازم است تا کارگروهی برای آسیب‌شناسی این مشکلات تشکیل شود و با کارشکنان برخورد قانونی شود.

در این نشست کمبود جا و بی‌نظمی مهم‌ترین عامل از طرف حجره‌داران عنوان شد و آن‌ها برای حل مشکل حضور نیروی انتظامی و راهور در میدان تره بار را خواستار شدند.

علی موسوی فرماندار قزوین هم در این نشست گفت: ۸۰ درصد از حل مشکل ترافیک میدان تره‌بار قزوین به عهده حجره‌داران است که می‌توان با ممنوعیت ورود خودروهای شخصی بخشی از آن را حل کرد.

وی با بیان اینکه برای رفع همیشگی این مشکل لازم است تا میدان تره‌بار جابه جا شود، اظهار کرد: برای این کار زمین‌هایی در نصرت آباد در نظرگرفته شد که به دلیل کشاورزی بودن امور اراضی طرح به تصویب نرسیده است.

موسوی در پایان افزود: برای اجرایی شدن این طرح، زمان لازم است.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار