میزان مطالعه و کتابخوانی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی ملت‌ها به شمار می‌رود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119221
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۴:۲۷
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار با بیان اینکه امروزه انتشار کتاب و میزان کتابخوانی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی ملت‌ها به شمار می‌رود، گفت: دولت و دستگاه‌های اجرایی باید به دنبال ارائه روش‌ها و اقداماتی در جهت تشویق مردم به کتابخوانی باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی که در کتابخانه امام خمینی(ره) با حضور تعدادی از کتابداران و کتابخوانان استان برگزار شد، اظهار کرد: وقتی در زمینه علم، دانش، تحقیق و کتاب به تاریخ و زندگی بزرگان استان نگاه می‌کنیم، گذشته پربار و قابل افتخاری می‌یابیم.

وی افزود: در عصر حاضر رابطه انسان‌ها با کتاب تضعیف شده و باید با استفاده از راهکارهای جذاب و کارآمد این رابطه را تحکیم داده شود.

همتی تصریح  کرد: افزایش کتابخوانی در جامعه موجب پیشرفت، توسعه و بالا رفتن تراز فرهنگی کشور خواهد شد.

استاندار قزوین بیان کرد: کتابخوانی باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل و همچون وسایل ارتباط جمعی جزو نیازهای اساسی و ضروریات مردم قلمداد شود.

این مسوول اضافه کرد: باید با برنامه‌ریزی، اقدام و تلاش موثر در این زمینه مردم را به کتابخوانی ترقیب و آن را به یک تفریح پر جاذبه برای جوانان تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: وقتی آحاد جامعه افرادی اهل فضل، محقق و جستجوگر باشند نه تنها زندگی فردی و خانوادگی آن‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرد بلکه جامعه نیز از نظر علمی و فرهنگی بارور می‎شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه امروزه تولید و انتشار کتاب و میزان مطالعه از شاخص‌های توسعه یافتگی ملت‌ها به شمار می رود، گفت: دولت و دستگاه‌های اجرایی باید به دنبال ارائه روش‌ها و اقداماتی در جهت کتابخوانی مردم باشند.

همتی اضافه کرد: جامعه در عرصه فرهنگی با مطالعه و کتابخوانی رشد می‌کند و این حرکت می‌تواند موجب رشد اقتصادی و اجتماعی شود.

این مسوول با اشاره به اینکه کتابخوانی یک امر زیربنایی و زیرساختی است، افزود: افرادی که در کسوت کتابداری و مسوولیت‌های مرتبط با کتاب فعالیت می‌کنند به عنوان یک امر مهم و واجب به آن توجه داشته باشند.

وی در پایان افزود: اگر فرهنگ کتابخوانی به درستی در جامعه نهادینه شود از دل آن امنیت، اقتصاد پیشرفته و اجتماعی سالم نمایان می‌شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار