میوه های قاچاق با طعم سم و آفت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 94166
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵
شاخص : نائب رئیس اتحادیه باغداران گفت: میوه های قاچاق علاوه برآلودگی، بیماری و آفت را برای باغات کشور به ارمغان می آورد.

به گزارش شاخص نیوز، مجتبی شادلو نائب رئیس اتحادیه باغداران در خصوص دستگیری عاملان توزیع میوه های قاچاق اظهار داشت: مسئولان مربوطه برخوردهایی با عاملان این اقدام انجام داده اند و برخی از متخلفان از جمله عاملان توزیع دستگیر شده اند.

وی با اشاره به اینکه با پیگیری و برخوردهای قاطع با عاملان قاچاق میوه از تب و تاب خواهد افتاد،افزود:با حجم انبوه میوه قاچاق به کشور تولید کنندگان سیب و پرتقال به سبب اینکه بخشی از هزینه تولیدشان را به دست نمی آورند در حال نابودی هستند.

شادلو با بیان اینکه نیازی به واردات نارنگی در شب عید نداریم گفت:درحال حاضر نارنگی بندر عباس در بازار داخل موجود است که به سبب ویژگی و کیفیت خاص قیمت نسبتا بالایی دارد اما باید گفت که نارنگی فارس تمام بازار را پر کرده است و پاسخگوی نیاز شب عید است.
نائب رئیس اتحادیه باغداران تصریح کرد: نارنگی فارس در بازار کیلویی ۲هزار و ۵۰۰ تا سه هزار تومانبه فروش می رسد درحالی که نارنگی پاکستانی بی کیفیت و پر از هسته کیلویی ۶ هزار تومان است و از طرفی میوه های قاچاق آلوده هستند و مشکلاتی رابرای افراد می تواند بوجود آورند ضمن اینکه ممکن است بیماری و آفاتی را با خود به باغات کشور وارد کند که منجر به نابودی تولید شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار