ناآگاهی از قوانین موجب افزایش پرونده های قضایی شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 177883
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
رییس کل دادگستری قزوین:
شاخص : رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: یکی از دلایل افزایش پرونده های قضایی ناآگاهی مردم از حقوق و قوانین است که قطعا آموزش نقش موثری در کاهش تعداد آنها ایفا می کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی در دیدار با مردم شریف شهرستان آبیک که شب گذشته در مسجد امام جعفر صادق(ع) برگزار شد، گفت: هفته وحدت یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و برگرفته از افکار نورانی آن عالم دوراندیش و فرصت مغتنمی برای تحکیم همدلی امت اسلامی و مقابله با دشمنان اسلام است.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: معمار کبیر انقلاب اسلامی به خوبی دریافته بودند که دشمنان می دانند که اگر صفوف مسلمانان در خط واحد قرار گیرد هیچ قدرتی مانع آن ها نخواهد شد و بر همین اساس این هفته را هفته وحدت بین مسلمین نامگذاری کردند.

وی بیان داشت: هفته وحدت فرصت مغتنمی است تا هر کس از مسلمانان در هر مذهبی که باشد در مسیر واقعی اسلام قرار گیرد و مشت های گره کرده و صدای بلند خود را در جهت مقابله با ظلم و ستم به سمت دشمنان اسلام روانه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی یادآور شد: وقتی به سیره پیامبر مکرم اسلام (ص) نگاه میکنیم این مهم را درک می کنیم که از ابتدای بعثت رسول اکرم (ص) بهدنبال تحقق وحدت و همبستگی بین مسلمانان بوده است.

این مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: امروز دشمنان این نظام و انقلاب نیز از هیچ کوششی برای ضربه زدن به این نظام دریغ نمی کنند و با شدیدترین و بی رحمانه ترین هجمه ها به دنبال ایجاد شکاف میان مردم و مسئولان هستند.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: در چنین شرایطی که دشمنان ما متحد شده اند و دست در دست هم داده اند تا به اهداف شوم خود برسند ما نیز باید با وحدت، با یکدلی و یک رنگی در کنار هم قرار گیریم و به خاطر برخی تفاوت سلیقه و اختلاف نظرهای جزئی به گونه ای عمل نکنیم که آب در آسیاب دشمن ریخته شود و نقش مردم در این حفظ این وحدت و اتحاد با همه فشارهای اقتصادی که متحمل می شوند بسیار اساسی است.

حجت السلام والمسلمین قدرتی تصریح کرد: ایمان و اخلاق در کنار قوانین و مقررات دو بال رشد و تعالی جامعه هستند که اگر در کنار هم مورد توجه قرار گیرند رشد و ارتقای جامعه را به دنبال خواهند داشت.

مقام ارشد قضایی استان اضافه کرد: امروزه یکی از دلایل تشکیل ۲۶۰ هزار پرونده و چهار هزار زندانی در استان ناآگاهی مردم از قوانین است که اگر آموزش حقوق و قوانین به مردم در دستور کار قرار گیرد قطعا نقش موثری در کاهش این پرونده ها خواهد داشت.

رییس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: ا گر در کنار آموزش حقوق برای تعمیق باورها و اعتقادات دینی تلاش شود می توانیم بخشی از ناهنجاری ها و جرایم را در جامعه کاهش دهیم.

وی تاکید کرد: آشنایی مردم با حقوق در کنار تعمیق باورهای دینی و اسلامی موجب می شود آرامش به جامعه بازگشته و اعتماد و اطمینان در روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی میان شهروندان جامعه تقویت شود.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی اظهار داشت: امروزه در کشورهای به ظاهر امن از جمله آمریکا به دلیل دوری از اخلاق و معنویت اگر یک ساعت برق قطع شود تمام مغازه ها غارت می شود و بسیاری از بانوان مورد حمله قرار می گیرند ولی در جوامع اخلاق مدار چنین پدیده های مشاهده نمی شود.

رییس شورای مسئولان قضایی استان یادآور شد: ما با هدف آشناسازی مردم با حقوق و قوانین هر هفته در یک شهر استان حضور یافته و کلیاتی حقوقی را مطرح می کنیم ولی خود مردم باید آستین ها را بالا زده و برای آشنایی با حقوق و مقررات در زمینه های ازدواج، طلاق، مهریه و… تلاش نمایند.

رییس کل دادگستری قزوین در پایان گفت: همه مکلف هستیم دست به دست هم داده و برای افزایش آگاهی های حقوقی مردم تلاش کرده و گام های بلندی را برای کاهش میزان پرونده های قضایی و مراجعات به دستگاه قضا برداریم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار