نابسامانی امروز کشور نتیجه نگاه دولتمردان به غرب است/ مشکلات حوزه اقتصادی با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و جوانان رفع می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 190298
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۵
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان قزوین:
شاخص : دبیر حزب موتلفه اسلامی استان قزوین گفت: امروز یکی از مشکلات ما این است که در نگاه برخی از دولتمردان، استقامت معنایی ندارد و تصور دارند که با همراهی و کنار آمدن با قدرت‌های استکباری می‌توان زندگی بهتری داشت.

محمدحسین شفیعی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص ابعاد مختلف مقاومت اظهار کرد: موضوع مقاومت و بردباری در جبهه حق، امری است که خداوند در آموزه‌های قرآنی به عنوان ویژگی مومنان بیان می‌کند و زمانی که مومنان در دفاع از حق ایستادگی و مقاومت کردند، نتیجه‌اش پیروزی بود.

وی افزود: استقامت به لحاظ منطقی و عقلانی یک امر واضح است که اگر کسی بخواهد به حقی دست یابد، استحقاق آن  بدون استقامت و بردباری در برابر سختی‌ها صورت نمی‌گیرد.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان قزوین گفت: تاریخ اسلام نشان می‌دهد که پیامبر گرامی و ائمه معصومین(ع) در برابر سخن حقی که گفتند، تا پای جان خود استقامت ورزیدند و در این زمینه تعلل نکردند؛ اگر امروز از اسلام حقیقی و واقعی بهره‌مند هستیم، یقینا این سرمایه به واسطه استقامت مسلمانان صدر اسلام در طول تاریخ بوده که به دست ما رسیده است.

شفیعی‌ها با بیان اینکه امروز حق غیرقابل انکار است، ابراز کرد: به خوبی می دانیم که انقلاب اسلامی در سایه بردباری مردم محقق و پیروز شد و دفاع مقدس در سایه استقامت مردم توانست به نتیجه مطلوب برسد.

وی ادامه داد: متجاوزان دنیا در برابر مقاومت و ایستادگی ملت ایران شکست خوردند، در حالی که اگر این استقامت محقق نمی‌شد، قدرت‌های استکباری در همان اوایل انقلاب بنا داشتند جمهوری اسلامی را به مقابله با صدام محکوم کنند.

شفیعی‌ها گفت: اگر بخواهیم سخن حق و اقتدار ما تثبیت شود و استکبار در برابر آن تواضع کند، بهترین راه استقامت است؛ از تعبیر زیبای قرآن «ان مع العسر یسرا» نیز این مفهوم بر می‌آید که «در پایان هر سختی، آسایش و آسانی به دست می آید» و اگر بخواهیم در برابر استکبار و امریکا به پیروزی برسیم به مقاومت نیاز داریم.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان قزوین اضافه کرد: مقاومت در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، افتصادی، فرهنگی، دفاعی و نظامی تعریف می‌شود و تمام زندگی ما را در برمی گیرد.

وی با بیان اینکه دنیا‌زدگی و مادی‌گرایی ما را امروز دچار آسیب کرده است، ادامه داد: این دنیازدگی و مادی‌گرایی برخی از مسئولین با استقامت و مقاومت همخوانی ندارد.

شفیعی‌ها اضافه کرد: برخی امروز برای رسیدن به هدف‌های دنیوی حاضر هستند به هر سازش و مصالحه تن دهند و از مقاومت دینی و قرآنی فاصله بگیرند که متاسفانه این تزلزل در بین برخی از دولتمردان از ابتدای انقلاب تا کنون مشاهده شده است.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان قزوین ابرا ز کرد: امروز یکی از مشکلات ما این است که در نگاه برخی از دولتمردان، استقامت معنایی ندارد و تصور دارند که با همراهی و کنار آمدن با قدرت‌های استکباری می‌توان زندگی بهتری داشت، در حالی که ما این شرایط را امتحان و نتیجه منفی آن را در موضوعاتی همچون برجام مشاهده کردیم.

وی بیان کرد: امروز ادبیات و گفتمان مقاومت یک گفتمان قطعی و صدرصدی است و اگر پای آن ایستادگی کنیم، به نتایج ارزشمند دست می‌یابیم و اگر از استقامت و مقاومت دوری کنیم یقینا آسیب‌های بسیاری بر ما وارد خواهد شد.

شفیعی ها تصریح کرد: کسانی که تصور می‌کنند که مذاکره با امریکا برای ما نتیجه مثبتی خواهد داشت یقینا در اشتباه هستند و مشاهده کردیم که امریکا به عهد و پیمان خود پایبند نیست لذا دولتمردان ما باید به امریکا نشان دهند که مردم ما را با حیله و نیرنگ نمی‌توانند از انقلاب دور کنند.

وی در خصوص تبیین شرایط و توانمندی‌های فعلی جبهه مقاومت برای تداوم ایستادگی اضافه کرد: امروز حوزه اقتصاد به عنوان مهمترین دغدغه کشور و به عنوان پاشنه آشیل ما است و دشمن بر این موضوع توجه کرده است تا به ما ضربه بزند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان قزوین یادآور شد: اگر نگاه دولتمردان به آن سوی مرزها کاهش یابد و به توان و ظرفیت خود تکیه و نقطه‌های اصلی اقتصادی را با کمک سرمایه‌های کشور و جوانان تقویت کنند، بدون شک در فاصله کوتاه مدت می‌توانیم اقتصاد را ساماندهی کنیم.

شفیعی‌ها به تاثیر مقاومت و تکیه بر توان داخلی برای حفظ امنیت منطقه اشاره کرد و گفت: امریکا تصور می‌کرد که یمن را به عنوان ضعیف‌ترین کشور عربی می‌تواند در مدت یک هفته با خاک یکسان کند و در باورش نمی‌گنجید که مردم مظلوم آن به مدت چهارسال بجنگند و امروز با تمام قدرت در برابر امریکا ایستادگی کنند.

وی افزود: بدون شک این موفقیت‌های یمن نتیجه استقامت و باورها است؛ خداوند زمانی که ضمانت کرده است که یار مومنان خواهد بود مسلما این امر محقق می‌شود و برهان روشن این وعده الهی، نیز پیروزی مردم مظلوم یمن است.

شفیعی‌ها خاطرنشان کرد: اگر سوریه هشت سال پیش و امروز را مقایسه کنیم درمی‌یابیم که استقامت مردم سوریه و محور مقاومت موجب شد تا استکبار، نظام سوریه را بپذیرد و نمونه‌های این استقامت را می‌توان در دنیای امروز مشاهده کرد.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان قزوین با اشاره به منطق مقاومت تصریح کرد: منطق مقاومت، ریشه قرآنی دارد و در جای جای آیات قرآن این معنا استنباط می‌شود که تحقق حق سخت و نیازمند پافشاری و استقامت است که نمونه این سختی و استقامت را می‌توان در زندگی اهل بیت(ع) مشاهده کرد.

انتهای پیام/۱۵۰۰

مطالب مرتبط

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار