ناجی‌گری آمریکا یک فریب استراتژیک/ روحانی حاشیه‌سازترین رئیس جمهور پس از انقلاب است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82202
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱:۰۴
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که روحانی حاشیه‌سازترین رئیس جمهور پس از انقلاب است افزود: به گفته یکی از اندیشمندان؛ دولت تدبیر و امید در مدیریت بسیار تنبل، در سیاست داخلی دیکتاتور و در سیاست خارجی ذلیل است.

محمد امیدی کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه بین‌الملل قزوین صبح امروز در گفتگو با خبرنگار سیاسی شاخص، درخصوص اظهارات دولت مبنی بر این‌که کشور طی ۸ سال گذشته ۲۰ سال پس‌رفت داشته و خزانه خالی است، بیان کرد: مسئولین باید تحلیل‌های آماری کارشناسان اقتصادی مطالب را بیان کنند، ادعاهای رئیس جمهور بیشتر به حاشیه پراکنی دامن می‌زند.

وی با اشاره به تحلیل‌های آماری دوره ریاست جمهوری گذشته گفت: وجود ۵۰ میلیارد دلار ذخایر ارزی در صندوق توسعه ملی، طلب‌های زیاد کشوراز فروش نفت به دیگر کشورها و هزینه هایی که از سوی دولت گذشته در داخل می‌شد با گفته‌های رئیس جمهور کنونی مطابقت ندارد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که آقای روحانی حاشیه‌سازترین رئیس جمهور پس از انقلاب است، اذعان داشت: این گونه حاشیه پردازی، حکایت از این دارد که دولت تدبیر و امید از تامین معیشت ملت و اداره امور کشور عاجز مانده است.

استاد دانشگاه بین‌الملل قزوین با یادآوری وعده رئیس جمهور که گفته  بود “مشکلات اقتصادی کشور را در ۱۰۰ روز حل کنم”، گفت: پس از گذشت ۳ سال، دکتر نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور بیان کرده مردم باید تا سال ۱۳۹۷ صبر کنند و از طرفی ۴ وزیر کابینه هشدار تبدیل رکود به بحران می‌دهند.

امیدی با بیان این‌که وعده رئیس جمهور منطقی و کارشناسی نبوده است، ادامه داد: رئیس جمهور ۴ ماه پیش ادعا کرده است که “ما از رکود عبور کرده ایم”؛ دولت در حال حاضر بسته اقتصادی خروج از رکود را به طور ناقص اجرا می‌کند که به طور حتم در آینده با مشکلاتی روبه رو خواهد شد.

دولت تدبیر و امید فقط شعار می‌دهد!

وی با توصیف این‌که متاسفانه در جامعه ما هر جریانی که شعاری به همراه دارد عکس آن را عمل می نماید، توضیح داد: برای مثال؛ شعار « دانستن حق مردم» را فریاد می‌زنند اما به مردم اجازه آگاهی از اطلاعات و اخبار داده نمی‌شود یا شعار آزادی می‌دهند در حالی که شاهد سرکوب‌گری هستیم.

دولت با قبیح‌ترین الفاظ از منتقدان خود پذیرایی می‌کند!

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که دولت با بدترین و سخیف‌ترین الفاظ از منتقدان خود پذیرایی می‌کند، گفت: امسال رسانه‌ها و مطبوعات منتقد دولت به دلیل برخورد نامناسب دولت و وزارت ارشاد از حضور در نمایشگاه مطبوعات خودداری کردند.

امیدی افزود: رئیس جمهور در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات شدیدترین الفاظ را نسبت به منتقدین به کار برد تا جایی که قوه قضاییه را هم مورد اهانت قرار داد؛ در شأن رئیس جمهوری که با رأی مستقیم مردم و حکم مقام معظم رهبری به عنوان ریاست جمهور انتخاب شده نیست که چنین برخوردهایی از او سر بزند.

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: رئیس جمهور و حلقه اطراف او تمام توان خود را در تخریب دولت قبلی هزینه می‌کنند؛ شاید در ۴ ماهه اول روی کار آمدن دولت بشود با تخریب دیگران بر موجسوار شد اما بعد از گذشت حدود ۳ سال راه چاره این نیست.

امیدی با خاطرنشان کردن این‌که دولت تدبیر و امید همچنان در حال شعار دادن درجا می‌زند عنوان کرد: طبق گفته‌های شخص رئیس جمهور، سانتریفیوژها جمع آوری و انبار شدند و آب سنگین اراک هم که در حال تخریب است، پس چه دست آوردی برای ملت در برجام بدست آمده؟

وی با بیان این‌که با آمار و ارقام روی کاغذ نمی‌شود تورم را پایین آورد، ابراز کرد: آیا کاهش تورم به قیمت تعطیلی بسیاری از بنگاه‌های تولیدی، کاهش قدرت خرید مردم و انباشته شدن اجناس تولیدی در انبارها قابل قبول است؟!

استاد دانشگاه بین‌الملل قزوین اضافه کرد: مشکل اقتصادی با پرداخت وام برای فروش خودروهای بی کیفیت در انبارها و برخی کالاها حل نمی‌شود؛ پس تکلیف مابقی اجناس چه می‌شود؟! بخش کشاورزی مهجور مانده و هزاران بنگاه تولیدی که مکان اصلی ایجاد اشتغال هستند رها شده اند!

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نفوذ دشمن به بهانه برجام، هشدار داد: برخی از مسئولان، آمریکا را به عنوان رژیم استکباری نمی‌شناسند. چرا باید رئیس جمهور بعد از مکالمه تلفنی با رئیس جمهور آمریکا ابراز کند؛ “آقای اوباما را مؤدب و تیزهوش یافتم” در حالی که گزینه نظامی آمریکا وی همچنان علیه ایران روی میز است!

وی با بیان این‌که حلقه سیاسی اطراف رئیس جمهور در تلاش‌اند آمریکا را یک ناجی معرفی کنند، تشریح کرد: می‌خواهند با فریبی استراتژیک به مردم القا کنند که تمام مشکلات اقتصادی تنها به دست آمریکا حل شدنی است و این نوعی نفوذ در بدنه حاکمیت می‌باشد.

امیدی در پایان با ابراز این‌‎که دولت فعلی کارنامه قابل قبولی در زمینه فرهنگی و اقتصادی نداشنه اند، افزود: به گفته یکی از اندیشمندان؛ دولت تدبیر و امید در مدیریت بسیار تنبل، در سیاست داخلی دیکتاتور و در سیاست خارجی ذلیل است.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱

مطالب مرتبط

5 پاسخ به “ناجی‌گری آمریکا یک فریب استراتژیک/ روحانی حاشیه‌سازترین رئیس جمهور پس از انقلاب است”

 1. دیان گفت:

  این روزها سخن گوی دولت شروع کرده به اظهار این مطلب که نرخ تورم در آخر سال به ۱۱% خواهد رسید . این یعنی اینکه امسال افزایش حقوق کارکنان دولت نیز حداکثر ۱۱% افزایش خواهد داشت ، بااین فرق که عدد تورم اعلامی دولت به اصطلاع امید فقط بر روی کاغذ میباشد ولیکن عدد میزان افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در تمامی ابعاد زندگی آنها اثر گذار خواهد بود . اشکالی ندارد ، کافی است دولتی های تدبیر منش که دارای هزاران میلیارد سرمایه هستند زندگیشان به خوبی و خوشی بگذرد و همیشه همسران سخت کوش خودشان را به سفرهای تفریحی اروپا بفرستند .گور پدر بقیه مردم .

 2. ghademe گفت:

  [جواب این کار شناس سیاسی محترم فر مایشات این بزرگوتار چیز جدیدی نیست ازرش خواندن ندارد چون ایشان از طیف مخالف دولت تدبیر است جز این هم نباید باشد

 3. علی گفت:

  ازجواب سخیف وعوامانه ghademeبه کارشناس فقط معلومم شد چیزی حالیش نیست فقط آبروی خودش را برده است نشان می دهد که میزان درک وفهم وسواد هواداران این دولت درچه پایه است !

 4. سدمحمدحسین گفت:

  واقعا متاسفم
  این کارشناس واقعا مطالب واقعی گفته
  چرا بهت برمی خوره عزیزم
  واقعا همه چیز در دولت دبیر و امید قفل شد

 5. یوسف گفت:

  گفتن بعضی از واقعیت ها جسارت می خواهد و بنده از این کارشناس محترم کمال سپاس را دارم که چنین واقع بینانه مطالب را بیان کردند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار