نارضایتی بیماران از نوبت‌دهی سنتی در بیمارستان ولایت قزوین
کد خبر: 109623
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : برخی از بیماران بیمارستان ولایت قزوین از نوبت‌دهی سنتی در درمانگاه این بیمارستان اظهار نارضایتی کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، در حال حاضر بسیاری از کارها در اجتماع به صورت قرار گرفتن در نوبت انجام می شود، این امر یک حق عقلایی به شمار می‌آید و از بین بردن آن نیز نوعی ظلم محسوب می‌شود و مشمول ادله حرمت ظلم و تجاوز به «حق الناس » می‌گردد.

باتوجه به پیشرفت‌های بسیار در عرصه‌های متفاوت متاسفانه در خیلی از ادارات هنوز روال سنتی ادامه دارد و سیستم مناسبی جهت رعایت حقوق مردم در نظر گرفته نشده است، گرفتن نوبت در درمانگاه‌ و بیمارستان‌ها یکی از مواردی است که مردم را دچار مشکل کرده است.

یکی ازشهروندان در گفت و گو با خبرنگار شاخص، از ارائه نوبت دهی درمانگاه بیمارستان ولایت اظهار نارضایتی کرد.

وی افزود: در درمانگاه این بیمارستان نوبت دهی به صورت کاملا غیر برنامه‌ریزی شده صورت می گیرد.

این شهروند در ادامه با اشاره به نوبت‌دهی سنتی در این درمانگاه گفت: روال نوبت‌دهی به گونه‌ای است که افرادی که از قبل مراجعه کرده و آشنایی دارند، برگه‌ای جهت تنظیم نوبت تهیه کرده و اسامی را یادداشت می‌کنند.

معصومی بیان کرد: افرادی که از ماجرا اطلاع نداشته و با نوع نوبت‌گیری آشنا نیستند حقشان ضایع می‌شود.

وی تصریح کرد: جدا از خدمات خوب و مناسب این بیمارستان اما سیستم مناسبی برای نوبت‌دهی افراد بیمار وجود ندارد.

این شهروند در ادامه گفت: باتوجه به اینکه برخی پزشک‌های متخصص به طور محدود بیماران را در درمانگاه ویزیت می‌کنند و از طرفی ۲ یا ۳ روز در هفته در ساعات مشخصی در درمانگاه حضور دارند ؛ این مسئله برای افرادی مانند ما که از راه‌های دوری به امید درمان به بیمارستان مراجعه می‌کنیم بسیار اهمیت دارد که از فرصت پیش‌ آمده بهره ببریم اما نوبت‌دهی غیرعادلانه روند خدمات و درمان بیماران را کند می‌کند و نارضایتی بیماران را به وجود آورده است.

این شهروند با بیان اینکه ساکن یکی از شهرستان‌های دور افتاده قزوین است، اظهار کرد: روزی که برای گرفتن نوبت به بیمارستان مراجعه کردم اولین نفر بودم و درب ورودی درمانگاه بسته بود و به ناچار تا بازشدن درب منتظر ماندم و به تدریج جمعیت حضور پیدا کردند.

معصومی در ادامه گفت: بعد از باز شدن درب درمانگاه وارد سالن شدم تا برای نوبت‌گیری به بخش مورد نظرم مراجعه کنم اما متوجه شدم چه بسیارند افرادی که قبل از من در برگه نوبت‌دهی اسامی را نوشته بودند.

وقتی قضیه را جویا شدم متوجه شدم که باید در برگه‌ای که یکی از بیماران تهیه کرده بود اسمم را یادداشت می‌کردم و چون من از این روال اطلاع نداشتم از قافله بی‌نصیب ماندم.

زمانی که موضوع را با منشی دکتر در میان گذاشتم با این پاسخ مواجه شدم که باید اسمم را در لیست یادداشت می‌کردم  و با کلی اصرار به عنوان آخرین نفر نوبت گرفتم.

وی عنوان کرد: ما توقع سیستم نوبت‌دهی آنچنانی نداریم اما چه بهتر که همان برگه روی درب بیمارستان چسبانده می‌شد که هر کسی مراجعه می‌کند متوجه شود و اسمش را یادداشت کند نه اینکه برگه در دست شخصی باشد و مردم بی اطلاع باشند.

معصومی گفت: البته لازم به ذکر است که این بیمارستان در چندین ماهه گذشته سیستم نوبت دهی مناسبی داشت و طوری بود که به صورت تلفنی و یا دستگاه سیستم نوبت دهی به صورت حضوری نوبت گرفته می‌شد؛ اما مدتی است که نوبت گیری فقط به صورت حضوری امکانپذیر است و این در حالی است که چند وقتی است که دستگاه نوبت دهی نقص پیدا کرده است.

وی در پایان گفت: امیدوارم که به این مشکلات رسیدگی شود تا موجب نادیده گرفتن خدمات خوب این بیمارستان نشود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار