گِل و لای کوچه‌ها و خیابان‌ها مهمان ناخوانده مردم ناصرآباد
کد خبر: 99900
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۵۱
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : برای برخی از هم استاني ها در ناصرآباد، بارش باران در فصل زمستان و بهار با گِل و لای و تا زانو رفتن در گِل همراه است و رفت و آمد را برای شهروندان سخت کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، یکی از معضلات اصلی در روستای ناصرآباد، عدم آسفالت برخی از خیابان‌ها، کوچه و معابر است به طوری که موجب نارضایتی اهالی این روستا به خصوص در زمان بارش‌ها  شده است.

سال‌هاست که برخی از خیابان ها و معابر ناصرآباد  در حسرت آسفالت مانده‌اند و با بارش اولین برف و باران، گِل و لای مهمان خانه‌های آنها شده و شهروندان برای اینکه از گِل و لای عبور کنند؛ مجبورند چکمه پوشان به سر کار خود بروند و یا دانش آموزان با پوشیدن نایلون روی کفشهای خود، مسیر خود تا مدرسه را طی می کنند.

photo_2016-04-14_14-31-24

یکی از ساکنان روستای ناصرآباد در گفت و گو با خبرنگار شاخص، اظهار کرد: خاکی بودن معابر مشکلاتی را برای مردم فراهم کرده است.

وی با اشاره به افزایش جمعیت روستای ناصرآباد، گفت: بارش‌های فصل زمستان و چند روزه بهار تردد و زندگی مردم را با مشقت همراه کرده و انتظار داریم شهرداری منطقه در راستای رفع این مشکل تلاش کند.

یکی از ساکنان خیابان امیدیه  ناصرآباد بیان کرد: فاضلاب خانگی منازل به کوچه‌ها هدایت نمی شود، اما زمستان‌ها با معضل گِل و لای همراه هستیم.

رضایی در ادامه گفت: برای آسفالت معابر پی گیری کرده‌ایم اما خیابان‌ها همچنان خاکی مانده است.

وی با اشاره به وجود نانوایی، خواربارفروشی و میوه فروشی در برخی خیابان‌ها افزود: رفت و آمد خودرو و موتور سیکلت در این منطقه زیاد است و با عبور و مرور هر خودرو تا ۱۰ دقیقه گرد و خاک در فضا معلق است.

photo_2016-04-14_14-30-55

شهروند دیگری با بیان اینکه روستای ناصرآباد زیر نظر شهرداری قزوین است، گفت:  در حالی که بسیاری از معابر مناطق برخوردار شهر قزوین در حال آسفالت ریزی مجدد است، بسیاری از خیابان‌ها و کوچه‌های خاکی ناصرآباد به حال خود رها شده و این منصفانه نیست.

وی ادامه داد: به جای آسفالت مجدد معابر خواهشمند است مسئولان شهرداری فضای خالی و خاکی شهر را که محل رفت و آمد جمعیت زیادی است را آسفالت کنند.

وی تاکید کرد: چرا شهرداری فکری برای آسفالت کوچه های خاکی نمی کند؛ زمستان از گِل و لای و تابستان از گرد و خاک در امان نیستیم.

مادر یکی از دانش‌آموزان با بیان اینکه در زمستان و به هنگام بارش باران و برف، خیابان گِل و لای شده به سختی رفت و آمد صورت می گیرد، اظهار کرد: بارها برای آسفالت خیابان به مسئولین مراجعه کرده ایم اما هیچ اقدامی صورت نگرفته و صدای ما به جایی نرسیده است.

وی با بیان اینکه مسئولان صدای ما را نمی‌شنوند؛ تصریح کرد:  ما هر روز باید لباس و کفش‌های فرزندانمان را تمیز کنیم و بارها پیش آمده که فرزندم در راه رفتن به مدرسه بر زمین افتاده و تمام لباس‌هایش گِلی شده است.

این شهروند با بیان اینکه چرا با بارش کمترین باران کوچه‌های ناصرآباد  پر از آب می شود، گفت: مسئولان باید به این خیابان‌ها بیایند و شاهد خیابان‌های خاکی و مملو از چاله باشند.

photo_2016-04-14_14-31-15

یکی از اهالی نبود مدرسه دبیرستان  و عدم وجود روشنایی در معابر عمومی را  از مشکلات ناصرآباد عنوان کرد و افزود: باتوجه به اینکه در روستای ناصرآباد مدرسه‌ای جهت تحصیل فرزندان دبیرستانی ما وجود ندارد فرزندانمان مجبورند برای ادامه تحصیل به شهر قزوین بیایند و این رفت و آمد در زمستان و تاریکی هوا ما را نگران کرده است.

وی در ادامه گفت: برای در امان ماندن از گِل و لای گاهی اوقات ترجیح می‌دهیم به مهمانی نرویم چون قطعاً با شرایط موجود و تردد در چنین خیابان‌هایی سر و وضع مناسبی نخواهیم داشت.

امید است که مسئولین بتوانند با برنامه‌ریزی صحیح در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار