نامزدهای انتخاباتی از وعده وعیدهای غیرقانونی و توخالی پرهیز نمایند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 93208
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲
فرماندار شهرستان قزوین:
شاخص : فرماندار قزوین با تاکید بر اینکه نامزدهای انتخاباتی از وعده وعیدهای غیرقانونی و توخالی بپرهیزند، تصریح کرد: نماینده مجلس وظیفه‌اش عزل و نصب مدیران و انجام امورات عمرانی نیست، قوه مجریه مستقل بوده و بودجه اجرای این برنامه‌ها مشخص است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، سید علی موسوی صبح روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان قزوین برگزار شد، با اشاره به حضور پرشور و حماسی مردم در ۲۲ بهمن به عنوان پیش مقدمه انتخابات اظهار کرد: فرمانداری قزوین مرکز حوزه انتخابیه خبرگان رهبری استان و مرکز انتخابیه قزوین، البرز و آبیک برای مجلس شورای اسلامی است.

فرماندار شهرستان قزوین با بیان اینکه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی خبرگان رهبری از ۲۲ بهمن ماه آغاز شده است، افزود: از بامداد پنج‌شنبه ۲۹ بهمن ماه تبلیغات برای مجلس شورای اسلامی شروع شده است.

موسوی با بیان اینکه در ۳۵۰ نقطه شهر برای تبلیغات در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر این تعداد، ۲۰۰ نقطه دیگر از دیوارهای مخروبه را با پوشش گونی پلاستیک برای تبلیغات کاندیداها آماده شده است.

فرماندار شهرستان قزوین در ادامه گفت: کلیه کاندیداها برای تبلیغات اخلاق و انصاف را رعایت کرده و حامیان نامزدها در چسباندن پوسترها موارد لازم را رعایت کنند.

وی در ادامه افزود: کاندیداها می‌توانند توانمندی های خود را برای مردم شرح دهند اما به تخریب دیگر داوطلبین نپردازند چرا که این تخریب نشان دهنده ضعف و شکست کاندیداها می‌باشد.

موسوی با تاکید بر اینکه نامزدهای انتخاباتی از وعده وعیدهای غیرقانونی و توخالی بپرهیزند، تصریح کرد: نماینده مجلس وظیفه‌اش عزل و نصب مدیران و انجام امورات عمرانی نیست، قوه مجریه مستقل بوده و بودجه اجرای این برنامه‌ها مشخص است.

وی با بیان اینکه اقدامات کلیه نمایندگان و ظرفداران آنها در فضای مجازی دائما در حال رصد است ابراز کرد: حامیان و طرفداران کاندیداها باید دقت کنند اگر تخلفی در فضای مجازی صوت گیرد موجب تشکیل پرونده برای افراد خواهد شد.

فرماندار قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: مجموع تعداد شعب اخذ رأی در حوزه قزوین، البرز و آبیک ۶۷۶ شعبه و در بخش مرکزی ۳۶۰ شعبه و برای خبرگان رهبری در کل استان ۱۰۰۱ شعبه می‌باشد.

موسوی افزود: در هر شعبه اخذ رای ۱۷ نفر ( ۵ نفر عوامل اجرایی شعبه، ۵ نفر هیئت نظارت، ۳ نفر محافظ مسلح برای حفاظت از شعبه، یک نفر هیئت از بازرسی، ۲ نفر راننده و یک نفر نماینده فرماندار) فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه خبرگزاری‌های دولتی باید اصل بی‌طرفی را رعایت کنند، ابراز کرد: از اصحاب رسانه خواهشمندیم مردم را در جهت برگزاری انتخاباتی باشکوه ترغیب نمایند.

موسوی با تاکید براینکه ارگان‌های مختلف بر سلامت روند انتخابات نظارت دارند، اضافه کرد: با توجه به سازوکارهایی که در نظام جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری اتخابات اندیشیده شده است هیچ گونه شرایطی برای تقلب در این خصوص وجود ندارد.

فرماندار شهرستان قزوین با بیان اینکه در استان قزوین ۷۸۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند، افزود: متولدین هفتم اسفندماه ۷۶ به قبل می‌توانند رای دهند.

موسوی با بیان اینکه تعداد شعب اخذ رأی در این دوره مانند دوره‌های قبل است، گفت: تعداد ۲۲ شعبه اخذ رأی سیار برای شهر قزوین درنظر گرفته شده است تا افرادی که در بیمارستان، زندان و یا پادگان‌ها هستند بتوانند رای دهند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار