نامه جمعی از دانشجویان بورسیه خطاب به مجلسی‌ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64261
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۴:۲۶
شاخص : جمعی از دانشجویان بورسیه با صدور نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس نکاتی را درباره وضعیت بورسیه‌ها مطرح و خواستار پیگیری عاجل مسئله بورسیه‌ها شدند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص،جمعی از دانشجویان بورسیه با صدور نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس نکاتی را درباره وضعیت بورسیه‌ها مطرح کردند.

در بخشی از این نامه آمده است: بیش از ۱۵ ماه از اجرای پروژه و توطئه حذف اساتید و نخبگان ارزشی از دانشگاه‌ها با کلید واژه بورسیه‌های غیرقانونی گذشته است و این ظلم آشکار در بیانات رهبر معظم انقلاب به غیرقانونی و غیراخلاقی بودن تعبیر شد. بعد از بیانات رهبر معظم انقلاب، مصاحبه‌ها و اظهاراتی از طرف نمایندگان محترم مجلس شنیده شد که متاسفانه پس از گذشت مدتی کوتاه از ذهن‌ها دور گشت و هیچ عکس‌العملی نیز از طرف نمایندگان در خصوص مطالبه جدی استیفای حقوق از دست رفته دانشجویان بورسیه مشاهده نگردید.

در ادامه این نامه تصریح شده است: علیرغم پذیرش تصمیمات شورای مرکزی بورس دولت دهم  توسط وزیرعلوم در کمیسیون اصل ۹۰ و در ادامه طرح ادعای دروغ مبنی بر دخالت دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در ماجرای بورسیه‌ها از طرف وزارت علوم و تکذیب سازمان‌های ذیربط و استنکاف وزارت علوم از اجرای رای قانونی کمیسیون اصل نود همگی مایه   وهن مجلسی است که باید در راس امور باشد.

در پایان این نامه آمده است: با این شرایط ضرورت دارد ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، روسای محترم کمیسیون‌های آموزش و اصل نود و سایر نمایندگان معزز با اقدامی عاجل و قاطع به این توهین‌های مکرر وزارت علوم به شان و جایگاه قانونی مجلس شورای اسلامی پاسخ دهند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار