Iranjb.ir

نامه جمعی از دانشجویان بورسیه خطاب به مجلسی‌ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64261
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۴:۲۶
شاخص : جمعی از دانشجویان بورسیه با صدور نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس نکاتی را درباره وضعیت بورسیه‌ها مطرح و خواستار پیگیری عاجل مسئله بورسیه‌ها شدند.
۱۱۴۲۵۷۱_۸۲۷

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص،جمعی از دانشجویان بورسیه با صدور نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس نکاتی را درباره وضعیت بورسیه‌ها مطرح کردند.

در بخشی از این نامه آمده است: بیش از ۱۵ ماه از اجرای پروژه و توطئه حذف اساتید و نخبگان ارزشی از دانشگاه‌ها با کلید واژه بورسیه‌های غیرقانونی گذشته است و این ظلم آشکار در بیانات رهبر معظم انقلاب به غیرقانونی و غیراخلاقی بودن تعبیر شد. بعد از بیانات رهبر معظم انقلاب، مصاحبه‌ها و اظهاراتی از طرف نمایندگان محترم مجلس شنیده شد که متاسفانه پس از گذشت مدتی کوتاه از ذهن‌ها دور گشت و هیچ عکس‌العملی نیز از طرف نمایندگان در خصوص مطالبه جدی استیفای حقوق از دست رفته دانشجویان بورسیه مشاهده نگردید.

در ادامه این نامه تصریح شده است: علیرغم پذیرش تصمیمات شورای مرکزی بورس دولت دهم  توسط وزیرعلوم در کمیسیون اصل ۹۰ و در ادامه طرح ادعای دروغ مبنی بر دخالت دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در ماجرای بورسیه‌ها از طرف وزارت علوم و تکذیب سازمان‌های ذیربط و استنکاف وزارت علوم از اجرای رای قانونی کمیسیون اصل نود همگی مایه   وهن مجلسی است که باید در راس امور باشد.

در پایان این نامه آمده است: با این شرایط ضرورت دارد ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، روسای محترم کمیسیون‌های آموزش و اصل نود و سایر نمایندگان معزز با اقدامی عاجل و قاطع به این توهین‌های مکرر وزارت علوم به شان و جایگاه قانونی مجلس شورای اسلامی پاسخ دهند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار