نامه مقام معظم رهبری مبدأ بیداری ملت اروپا نسبت به استکبار جهانی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 84173
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی گفت: نامه مقام معظم رهبری می تواند منشأ واکنش و بیداری مردم اروپا نسبت به حکومت های دیکتاتوری و استکباری حاکم بر آنها باشد.

محمدرضا خانلری کارشناس مسائل سیاسی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار سیاسی شاخص نیوز ، با اشاره به صدور نامه مقام معظم رهبری خطاب به مردم و جوانان اروپا بیان کرد: کشور ایران به واسطه وجود مقام معظم رهبری در عرصه سیاسی جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به علت بهره‌مندی از یک شیوه مدیریتی خاص از دیگر کشورها متمایز شده است، ابراز کرد: بسیاری از کشورهای دنیا علی‌رغم فاصله زیادی که با ایران دارند اما آن را شناخته و بر موضع گیری هایش حساب باز  می کنند.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: سیاست مداران و مردم بسیاری از کشورها به خصوص جوانان که تحولات سیاسی و اقتصادی دنیا را دنبال می کنند ایران را به عنوان یک وزنه تاثیر گذار در این معادلات می شناسند.

خانلری با اشاره به حرکت روبه رشد ۲۷ ساله انقلاب ، عنوان کرد: در دل توده های مردمی کشورهای اروپایی که حتی به اسلام اعتقاد ندارند برای یک رهبر دینی مقتدر مانند مقام معظم رهبری با اهداف ارزشمند احترام ویژه ای قائل هستند.

وی با اشاره به دیدار پوتین با رهبرانقلاب اسلامی، اذعان کرد: در این دیدار پوتین برای تحکیم روابط بین دو کشور به همان نکاتی اشاره می کند که خود رهبری در ابتدا آنها را مورد تاکید قرار داده بودند و این حکایت از تدبیر و دوراندیشی مقام معظم رهبری دارد.

خانلری با تاکید بر اینکه قطعا نامه منتشر شده با واکنش های کثیری از جهانیان رو به رو خواهد شد، اظهار کرد: نوشتن چنین نامه ای به آن جهت است که مقام معظم رهبری معتقدند که یک جریان گرایش به معنویت در غرب ایجاد شده و نظام مدیریتی در غرب در حال تغییر است.

وی اضافه کرد: در واقع رهبر انقلاب اسلامی به امر به معروف و نهی از منکر که از تکالیف شرعی مسلمانان است عمل کرده و سعی در شناساندن معروف واقعی به جوانان جویای حقیقت غرب دارند.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه صدور انقلاب به جهان از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است، گفت: این نامه می تواند منشأ خیری برای واکنش و بیداری ملت ها  نسبت به حکومت های دیکتاتوری و استکباری حاکم بر آنها باشد.

خانلری ادامه دارد: ایران هراسی مسئله ای است که مدت ها توسط قدرتهای غربی بین مردم ایجاد شده و با شبکه های اختاپوسی رسانه ای که در اختیار دارند سعی بر وارونه جلوه دادن واقعیت ها دارند.

این کارشناس با اشاره به اینکه ایجاد ایران هراسی تا قبل از پدیده داعش کار دشواری برای غرب نبوده است، ابراز کرد: نظامی که ملت ایران از آن پیروی می کنند و ارزش‌هایی که در مسیر آن به جهان عرضه می شود با سکولاریزم و جامعه بی بند و باری که غربی در آن غوطه ور است فاصله زیادی دارد.

وی افزود: تولد داعش و حمایت از این پدیده شوم به وسیله قدرت‌های غربی، بروز حوادث فرانسه و  آشکار شدن ادعاهای کذب دولتمردان غربی در مبارزه با داعش شرایطی را فراهم کرد تا بتوان چهره واقعی اسلام را به مردم گمراه نمایان کرد.

خانلری در پایان تاکید کرد: حوادث فرانسه مسئله ای نبود که اروپا بتواند از طریق رسانه ها کتمان کند و رهبر انقلاب اسلامی طی این نامه به جوانان اروپا هشدار داد که دولتهایشان را بشناسند و از جهان اسلام هم شناخت درستی داشته باشند.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار