نام‌های معابر و کوچه‌ها حامل پیام‌های ارزشی و دینی باشند
کد خبر: 118444
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۲۵
نماینده ولی‌فقیه در استان:
شاخص :  نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: باید دقت نظر داشته باشیم که نام‌ها حامل پیام‌های ارزشی و دینی باشند و از استفاده‌ی نام‌هایی که پیام‌های مهمل دارند، پرهیز شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امروز در دیدار اعضای شورای نامگذاری معابر، اظهار کرد: خداوند متعال نخستین نامگذاری را در عالم انجام داده و این مهم گویای اهمیت نامگذاری در مبانی دینی است.

وی تصریح کرد: نامگذاری در نگاه پیامبر (ص)، ائمه اطهار (ع) و دانشمندان به صورت ویژه مورد توجه قرار داشته است و این‌که بر روی هر چیز کشف شده‌ای در عالم نامگذاری می‌شود، نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

امام‌جمعه قزوین با بیان این‌که قرآن نام‌های مختلفی دارد و همه سوره‌ها و آیات نامگذاری شده‌اند، بیان کرد: نامگذاری سوره‌ها که بیشتر بعد از رحلت پیامبر (ص) صورت گرفته‌اند، از جهات مختلفی دارای اهمیت هستند و این اقدام کارهای پژوهشی و مطالعاتی را نیز آسان کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر این‌که نام‌هایی که بر معابر و کوچه‌ها گذاشته می‌شود باید حامل پیام باشند، خاطرنشان کرد: باید دقت نظر داشته باشیم که نام‌ها حامل پیام‌های ارزشی و دینی باشند و از استفاده‌ی نام‌هایی که پیام‌های مهمل و بیهوده دارند، پرهیز شود.

آیت‌الله عابدینی رعایت عدالت در توزیع معنوی نامگذاری‌ها را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: به عنوان نمونه در انتخاب نام شهدا به گونه‌ای عمل نشود که از عدالت خارج شویم و نام شهیدی در نام‌های انتخابی دیده نشود.

وی ثابت‌ماندن نام کوچه‌ها و معابر را بسیار مهم و ضروری دانست و اظهار کرد: تغییر مکرر نام معابر، کوچه‌ها و خیابان‌ها موجب سردرگمی مردم می‌شود و اگر لازم به انجام این کار است، باید به گونه‌ای عمل شود که مردم دچار سردرگمی نشوند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

منبع: روابط عمومی امام جمعه

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار