ناو هواپیمابر چین در سوریه/ اعزام نیرو و جنگنده توسط پکن - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73121
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۷
دبکا ادعا کرد؛
شاخص : «در این میان هم پوتین اشاره ای به اعزام کشتی نظامی چینی به شرق دریای مدیترانه در دیدار با نتانیاهو نکرده است.»

به گزارش پایگاه شاخص ، پایگاه خبری «آی نیوز» به نقل از پایگاه صهیونیستی “دبکا” گزارش داد: «منابع نظامی به پایگاه صهیونیستی دبکا گفتند ناو هواپیمابر چین در ۲۲ سپتامبر جاری از کنال سوئز عبور کرده و در بندر طرطوس سوریه پهلو گرفت.»

بنا بر ادعای دبکا؛ این ناوهای هواپیمابر یک روز بعد از سفر نتانیاهو به مسکو  راهی آب های منطقه شده اند. در این میان هم پوتین اشاره ای به اعزام کشتی نظامی چینی به  شرق دریای مدیترانه در دیدار با نتانیاهو نکرده است.

 بر پایه این گزارش؛ در صورت اعزام کشتی نظامی چینی به دریای مدیترانه، این اقدام به اوضاع سوریه و وضعیت حاکم بر همه منطقه تاثیر خواهد گذاشت.

 پایگاه سعودی «آی نیوز» در ادامه گزارش داد: «چینی‌ها اسکادرانی از جنگنده‌های J-15 را نیز احتمالا در اواسط نوامبر به سوریه اعزام خواهند کرد که بخشی از آنها برای استقرار بر روی عرشه این ناوهواپیمابر است و بقیه در پایگاه هوایی روسیه در لاذقیه مستقر خواهند شد.»

 آی نیوز در ادامه به نقل از دبکا خاطرنشان کرد: «چین همچنین یک هزار نیروی دریایی خود را برای جنگ با گروه‌های تروریستی از جمله داعش، برای همراهی همتایان روسی و ایرانی خود اعزام خواهد کرد.»

 منبع : جام نیوز

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار